Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçan kuşa borç taktı

CHP Antalya il örgütünün yerel seçim sürecinde borç taktığı şirketler ve bu şirketlere olan borçlarının listesi ortaya çıktı. Listeye göre CHP uçan kuşa borçlanıp ödememiş

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Uçan kuşa borç taktı
CHP Antalya'da olayların ardı arkası kesilmiyor. Partide bir süreden beri ayyuka çıkan borç skandalının mali yönü tüm ayrıntıları ile ortaya çıkmaya başladı. Yerel seçim sürecinde yapılan yaklaşık 850 bin liralık harcamanın listesi kalem kalem kamuoyuna yansıdı. Dönemin yöneticileri söz konusu borçla ilgili çeşitli iddialarda bulunurken durumdan en çok borç listesinde adı bulunan firmalar zarar gördü.

TOPU UYSAL'A ATTILAR

Borç skandalı, borç listesinin en kabarık faturasına sahip olan Tüya Reklam Ajansı'nın yöneticisi Hülya Beytaş'ın basına yaptığı açıklamalar ile ortaya çıktı. Hülya Beytaş'ın açıklamalarının ardından ortaya çıkan borç listesi, durumun vahametini tüm ayrıntıları ile gözler önüne çıkardı. CHP İl Başkanlığı tarafından oluşturulduğu ileri sürülen borç listesine göre seçim döneminde su faturasından kahve ve pastane masraflarına kadar neredeyse uçan kuşa borç yapıldığı anlaşıldı.

HERKES KAÇIYOR

Söz konusu borçlarla ilgili CHP eski İl Başkanı Devrim Kök, 'Hiçbir harcamada imzam yok' diyerek, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın da 'O dönem seçim komitesi kurulmuş ve bu komitenin başına Ümit Uysal getirilmişti' diyerek sıyrılmaya çalıştı. 1 milyon liraya yaklaşan borç ve bu borçla ilgili iddialar Antalya gündeminde bomba etkisi yaratırken hedef gösterilen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal sessizliğini hiçbir şekilde bozmadı. Uysal seçimlere 2 ay kala belediye başkanlına aday gösterilince seçim komitesinden ayrılmıştı. Akaydın'ın, seçim borcu için Uysal'ı hedef göstermesi CHP içinde başka bir tartışmanın konusu oldu. Uysal'ın aday olmasının ardından seçim komitesinin başına Durmuş Atıcı getirilmiş fakat Atıcı da o dönemde işin mali yönüne karışmayacağı konusunda net açıklamalarda bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NA KADAR ULAŞTI
CHP'nin mevcut yönetimi kasalarında bu büyüklükte bir para bulunmadığı için borçların ödenmesi ile ilgili bir girişimde bulunamazken, konu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar ulaştı. Bir toplantıya katılmak için ya gelen Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüşme imkanı yakalayan Beytaş, sorunları anlatıp çözüm istedi. Beytaş'ı dinleyen Kılıçdaroğlu 'Bu sorunu çözün' diye talimat verse de il örgütünün kasasında böyle bir paranın bulunmaması krizin tam anlamıyla arap saçına dönmesine neden oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçan kuşa borç taktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN