Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollanda ile tohum işbirliği

Giriş Tarihi: 3.12.2014
Hollanda ile tohum işbirliği
Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Ron Keller, Antalya'da hibrit sebze tohumu ıslahı ve üretimi yapan, Hollandalı firmalarla işbirliği bulunan İstanbul Tarım A.Ş'nin tesislerini gezdi. Isparta yolu güzergahında 180 dekar arazide domates, biber, hıyar, patlıcan ve kavun alanında topraksız üretim, tohum ıslahı denemeleri ve üretimi yapılan tesiste incelemelerde bulunan Keller, Türkiye ile Hollandalı firmaların tarım konusunda önemli işbirlikleri olduğunu söyledi.

İLİŞKİLER ÖNEMLİ
Hollandalı firmaların sadece kaliteli ürün satmayı değil, ürünün iyi servis edilmesine de önem gösterdiğine işaret eden Keller, bu doğrultuda da Hollanda ile Türk firmalar arasında uzun vadeli ticari ilişkilerin geliştirilebileceğini kaydetti. Keller, "Türk girişimcinin tecrübesi, bilgisi, tarıma uygun arazisi ve Hollandalı firmaların teknolojisinin birleşmesiyle ortaya çıkan işbirliğin güzel bir örneğini görüyoruz" dedi.

NİSAN'DA AÇILIYOR
İstanbul Tarım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Akıncı da bazı ürünlerde tohum ıslahı denemeleri ve üretimi yaparak hem iç piyasada hem de Asya, Ortadoğu ve Avrupa Birliği ülkelerine satış yaptıklarını söyledi. Üretimi artırmak amacıyla yaklaşık 2 yıl önce yeni bir tesis çalışmalarına başladıklarını anlatan Akıncı, yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yaptıkları tesisin Nisan ayından itibaren hizmete gireceğini bildirdi.

BÜYÜKELÇİ TESİSLERİ GEZDİ
Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Ron Keller, hibrit sebze tohumu ıslahı ve üretimi yapan tesisleri gezdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda ile tohum işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN