Eşkıyaya ağır darbe

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Eşkıyaya ağır darbe

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri Isparta, Diyarbakır ve Antalya ile bu illerin ilçelerinde gerçekleştirilin eş zamanlı operasyonda 41 kişilik silahlı suç örgütünü çökertti

Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri Antalya, Isparta ve Diyarbakır ile bu illerin ilçelerinde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonda 41 kişilik silahlı suç örgütünü çökertti.

6 AY BOYUNCA TAKİP EDİLDİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 6 aydır yürütülen projeli çalışma kapsamında çete liderliğini İ.H.P'nin yaptığı tespit edilen silahlı suç örgütünün varlığının tespit edilmesinin ardından polis teknik ve fiziki takip başlattı. Örgütün oto alım satım adı altında tefecilik suçunu işledikleri, borcunu zamanında ödeyemeyenlerin mal varlıklarını yağma yoluyla ellerinden aldıkları, suç örgütü aleyhine ifade veren müştekiler üzerinde baskı ve tehdit uygulayarak ifadelerini geri almalarını sağladıkları tespit edildi.

350 POLİSLE BASKIN YAPILDI

KOM ekipleri 6 ay süren çalışma sonunda silahlı suç örgütünün; 7 adet nitelikli yağma, 2 adet nitelikli dolandırıcılık, 3 adet tefecilik, 1 adet genel güvenliğin tehlikeye sokulması ve mala zarar verme ile sonuçlanan silahlı çatışma olmak üzere toplam 13 eylemlerini tespit etti. Gelişmelerin ardından 350 polisle Antalya, Isparta ve Diyarbakır ve ilçelerinde 38 ayrı adreste yapılan aramalarda, 8 tabanca, 1 av tüfeği, bu silahlara ait şarjörler, fişekler, kesici aletler, uyuşturucu madde ile çok miktarda doküman çek, senet, tapu, araç satış sözleşmesi, vekaletname ele geçirildi. Eş zamanlı baskının ardından aralarında silahlı suç örgütünün lideri olduğu ileri sürülen İ.H.P'nin de bulunduğu 41 şüpheli gözaltına alınarak ya getirildi. Emniyetteki ifadelerinin ardından 41 kişiden 6'sı savcılık talimatı ile serbest bırakılırken, 35 şüpheli adliyeye sevk edildi. Zanlılardan H.S'nin avukat, bir zanlının ise babasını öldüren ve 14 yıl sonra denetimli serbestlik ile dışarı çıkan zanlı olduğu bildirildi.

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, suç ve suçluyla mücadelenin her geçen gün daha etkin ve kararlı bir biçimde sürdürüleceğini söyledi. Organize suç örgütlerine karşı yürütülen etkin mücadeleden asla geri adım atmayacaklarını da belirten Tonbul, "Tüm Antalyalı hemşerilerimiz tarafından bilinmesini bir kez daha ifade ediyor ve gelen destek ve bilgilerle daha da güçleneceğimizin unutulmamasını temenni ediyoruz" diyerek kararlılık mesajı verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşkıyaya ağır darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN