Rus rublesi krizi emlağı da vurdu

ABD dolarının Rus rublesi karşısında son 3 ayda yüzde 25 oranında değer kazanması Antalya'da emlak piyasasını da duraksattı

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Rus rublesi krizi emlağı da vurdu
Rusya'da rublenin dolar karşısındaki değer kaybı Rusların alım gücünü önemli ölçüde düşürdü. Rusya Merkez Bankası yaptığı açıklamada Rusya ekonomisinin 2015 yılında 'sıfır büyüme' gerçeğiyle karşı karşıya kalabileceğini itiraf etti. Bütün bu gelişmelerin ardından Antalya'da emlak alan yabancıların başında gelen Ruslar emlak alımlarını durdurdu.

6 BİN LÜKS KONUT

Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, kent merkezinde 6 bin konutun satılmayı beklediğini söyledi. Rus para birimi rublede yaşanan değer kaybının konut satışını etkilemeye başladığını belirten Sağlam, "Bunun yanında konut faizlerinin yüksekliği de konut satışlarını etkiliyor. Yüksek faiz satışları düşürdü. Antalya sürekli göç alan bir yer olduğu için durgunluğu en az hissediyoruz" diye konuştu. Rubledeki değer kaybı inşaat ve emlak piyasası yanında turizm piyasasını da tedirgin ediyor. Ekonomik küçülme Rusya'nın turizm harcamalarını da olumsuz etkileyecek. Antalya'ya Almanya ile birlikte en çok turist gönderen ülke olan Rusya'da krizin devam etmesi halinde gelen turist sayısında düşme yaşanacağı endişesi yaşanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus rublesi krizi emlağı da vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN