Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalı firmaya Bakan övgüsü

Giriş Tarihi: 8.12.2014
Antalyalı firmaya Bakan övgüsü

Kilit İnşaat'ın restore ettiği Afyon Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Eroğlu, projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fikri olduğunu söyledi

Antalya merkezli Kilit İnşaat tarafından restore edilen Afyonkarahisar Hükümet Konağı'nı ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kent meydanı ve restorasyon projesinin hem fikrini hem de talimatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiğini açıkladı. Binayı inceleyen Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatının yerine getirildiğini, binanın tarihi yapısının ortaya çıktığını ve eski belediye binasının yıkılması ile kentin bir meydan kazandığını söyledi.

TARİHİ KİMLİĞE YAKIŞTI

Bakan Eroğlu, restorasyonun ardından Afyonkarahisar'ın tarihi kimliğine yakışır niteliğe büründüğünü aktardı. Afyonkarahisar'ın "Cumhuriyetin'in kazanıldığı topraklar" olduğunu hatırlatan Eroğlu, "Böylesine güzel ve tarihi bir binada olmanın haklı gururunu yaşıyorum" dedi. Eroğlu, "Bu konuda öncelikle Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. İlk talimatı kendisi verdi. 'Afyonkarahisar ili çok büyüdü, büyük şehirlerde büyük bir meydan gerekir'. Bu yüzden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a dedi ki; 'buradan çıkıyorsun, yeni bir belediye binası yapıyorsun. Valilik binası da boşaltılsın ve yıkılsın. Takibini de Veysel Hoca yapsın' dedi. Böylelikle hep birlikte Valilik Binasını bu güzel yere taşıdık" diye konuştu.

ANTALYA VALİLİĞİ'NE BENZİYOR

Binayı gezerek, restorasyonu gerçekleştiren Kilit İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zihni Kilit'ten bilgi alan Bakan Eroğlu, binada kullanılan mobilya ve işlemeleri özel olarak inceledi. Afyonkarahisar Hükümet Konağı'nın yanı sıra Antalya Hükümet Konağı'nın restorasyonunu da yaptıklarını hatırlatan Zihni Kilit, benzer özellik taşıyan iki binanın benzer şekilde restore edildiğini aktardı. Bakan Eroğlu da yı ziyaretinde Valilik binasını bu gözle inceleyeceğini aktardı. Vali Hakan Yusuf Güner de binanın 52 odası olduğunu ve 2 bin 400 metrekare kullanım alanı bulunduğu bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı firmaya Bakan övgüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN