Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylülerin toprak kavgası

Antalya'nın Demre İlçesi'nde 2B arazileri olan köylüler, dönemin muhtarı ve bilirkişilerin habersiz olarak arazileri başkalarına sattıklarını iddia etti

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Köylülerin toprak kavgası
Antalya'nın Demre ilçesinde 2B arazilerinin, hak sahiplerine satışa sunulmasının ardından toprak kavgası çıktı. 2B arazisi olan bazı köylüler, bilirkişiler ve eski mahalle muhtarının illegal yöntemlerle işlem yaptığını öne sürerek kendilerine sunulan arazilerin bir bölümünün başkalarına satıldığını iddia etti.

BOŞ KAĞIDA İMZA

Demre'nin Yavu Köyü Eseler Mahallesi'nde yaşayan köylüler, arazilerinin ellerinden alınması için bilirkişiler ve dönemin muhtarı tarafından usulsüz işlem yapıldığını ve "Arazi tapularınızı biz çıkaracağız" denilerek boş kağıda imza attırıldığını iddia etti. Yaşlı olan kayınvalidesine boş kağıda imza attırılarak arazilerinin bir bölümünün alındığını öne süren Nuriye Kötemez, "Kayınvalidemden imza almışlar. Yerlerimizi yazdırmış, çizdirmişler" dedi. 2011 yılında arazilerinden kadastro geçtiğini, parsel başına bin TL yatırdıklarını belirten Adnan Çıralı da devletten yana rahatsızlıkları olmadığını ancak arazi bölmesini yapan bilirkişi ve dönemin muhtarı tarafından kandırıldıklarını belirterek, "Köylünün bir dönüm tapusu yok. Alamadı. Dışarıdan gelen kişiler hep tapu aldı. Doğum günü pastası gibi yemişler" diye konuştu.

MUHTAR KABUL ETMEDİ

Dönemin muhtarı A.K. kendisine yapılan suçlamaları kabul etmedi. Söz konusu kişilerin kendi muhtarlık döneminde köyde ikamet etmediğini söyleyen A.K, "İddia sahiplerinin yerleri SİT olduğundan dolayı, başkalarına fatura kesmeye çalışıyorlar. Benim zaten bunu yapmaya yetkim yok. 6 bilirkişi ve kadastro ekibinden 2 kişi geldi. Bu konu zaten araştırmadaydı. Gerekli yerlere savunmamı verdim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylülerin toprak kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN