Batı Antalya'ya havalimanı projesi

Proje arayışı süren havalimanı konusu, Milletvekili Sadık Badak başkanlığında Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı belediye başkanlarının katıldığı toplantı ile masaya yatırıldı

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Batı Antalya'ya havalimanı projesi
Antalya'nın batısına yapılması planlanan ve proje arayışı süren havalimanı konusu, Kumluca, Finike, Demre, Kaş ve Elmalı belediye başkanlarının katıldığı toplantı ile masaya yatırıldı. Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ve Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Kumluca Belediye binasında Antalya Milletvekili Sadık Badak başkanlığına havalimanı konusuna görüş alışverişinde bulunmak üzere toplantı düzenledi.

Badak Başkanlık yaptı

Antalya Milletvekili Badak, sürekli gelişen ve büyüyen Antalya'nın batısında bir havalimanı ihtiyacının olduğunu, bu havalimanının nereye ve nasıl yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiklerini söyledi. Yapılacak havalimanının hem Antalya merkezinin yoğunluğunu azaltacağını, hem de Antalya'nın batısına ekonomik anlamda büyük kazanımlar sağlayacağını belirten Badak, havalimanın uygun yere yapılması halinde başta turizm olmak üzere tarım, ticaret ve diğer konularda bölgeye büyük katkı sağlayacağını belirtti. Toplantıya katılan belediye başkanları da yapılacak olan havalimanının en uygun yere yapılmasını, bu konuda beş ilçe belediye başkanı olarak herhangi bir ayrımcılık ve görüş ayrılığı yapmadan bölgenin kazanımlarını ön planda tutarak destek vereceklerini ve ortak hareket edeceklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Antalya'ya havalimanı projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN