Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski ve yeni Alanyalılar Noel Pazarı'nda buluştu

Alanya'da yaşayan yabancılar, 5. Noel Pazarı ile Christmas'ı kutladı. Pazarda farklı ülkelerin standları yeraldı

Giriş Tarihi: 16.12.2014
Eski ve yeni Alanyalılar Noel Pazarı'nda buluştu
Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yaşayan yabancılar 5. kez gerçekleştirilen Uluslararası Noel Pazarı'nda Christmas'ı kutladı. Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi tarafından İskele Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte, ilçede faaliyet gösteren farklı ülkelerden dernekler, kültürlerine özgü kıyafet, içecek, yiyecek, el işi ürünleri ve hediyelik eşyaları satışa sundu.

İNANÇLARA ÖZGÜRLÜK
Pazarın açılışında konuşan Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, farklı milletlerden insanların kendi kültürlerini, inançlarını özgürce yaşayabildiğini ifade ederek "Bu pazarın barış, dostluk ve kültür alışverişine katkı sağlamasından dolayı kalıcı olmasını temenni ediyorum" dedi.

GELENEKLER SERGİLENİYOR

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise sadece yabancı derneklerin değil, ilçedeki yerli derneklerin de Noel Pazarı'nda stant açarak kültürlerini, geleneklerini sergilediğini anlattı. Alanya'nın 35 bin yerleşik yabancıya ev sahipliği yaptığını dile getiren Yücel, tarihten gelen hoşgörü kültürünün layıkıyla yaşandığı ilçeye ilginin her geçen gün arttığını vurguladı.

GELİRİ BAĞIŞLANIYOR
Alanya Polonyalılar Derneği Başkanı Boguslawa Michalowska, bugünün kendileri için önemli olduğunu kaydetti. Noel bayramının yaklaşırken gerçekleşen etkinliğin dostluğun ve birlikteliğin bir ürünü olduğuna dikkati çeken Michalowska, "Biz de bu günde kültürümüzü anlatma fırsatı bulduk" dedi. Alanya Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Angelika Anzhela ise ilçede pazardan elde edilen gelirin bağışlandığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski ve yeni Alanyalılar Noel Pazarı'nda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN