Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Allah'ın yarattığına kul da katkı yapsın

AESOB Başkanı Sevimçok, Antalya caddelerinin yılbaşı için süslenmesiyle ilgili tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı. Sevimçok, Antalya'nın 12 ay ışıl ışıl olması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Allah'ın yarattığına kul da katkı yapsın
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya'nın sokak ve caddelerine yılbaşı süslemesi yapılmasıyla ilgili tartışmaya yeni bir boyut kazandırdı. Sevimçok, "İnsanlar Allah'ın yarattığı güzelliklere kulun yaptığı katkılar eklenirse sokağa çıkacaktır" dedi.

12 AY AYDINLIK

Antalya'nın 12 ay boyunca ışıldayan bir şehir olması gerektiğini söyleyen Başkan Sevimçok, "Antalya Türkiye'nin gözbebeği olan, 12 milyon turistin ağırlandığı bir şehir. Bunu yılbaşına ve Ramazan'a çok fazla bağlamamak lazım. Bu gibi özel günlerdeki tabi ki temalı süslemeler yapılmalı ama biz Antalya'yı 12 ay boyunca ışıl ışıl, pırıl pırıl tutmalıyız. Antalya'nın vitrinleri de caddeleri de sokakları da 12 ay boyunca hareketli olmak zorunda. Çünkü aydınlık olan yerde huzur vardır. Aydınlık olan yerde iş ve bereket vardır. Biz şehrimizin 12 ay boyunca aydınlık olmasını istiyoruz" dedi.

TEMALI SÜSLEMELER
Özel günlerde temalı süslemelere ağırlık verilmesinin doğru bir davranış olacağını savunan Sevimçok, "Örneğin Altın Portakal zamanında şehirde festival olduğunu, Ramazan'da Ramazan'ın geldiğini anlatmamız gerekiyor. Fakat sadece bu özel günlere has bir aydınlatma çalışması olmaması lazım. Biz esnaf olarak bu konularla ilgili bir çalışma yapılırsa belediyelerimize gerekli katkıyı sağlarız" diyerek işbirliği çağrısında bulundu.

12 AY IŞIL IŞIL OLSUN

Antalya'nın iklim şartlarının kente gelen turistleri sokağa ittiğini ifade eden Sevimçok, "Antalya'nın o kadar güzel bir doğası var ki insanlar içeride olmaktansa dışarıda olmayı tercih ediyorlar. Ancak insanlar dışarısı ferah ve aydınlık olursa, Allah'ın yarattığı güzelliklere kulun yaptığı katkılar eklenirse sokağa çıkacaktır. Bizim de amacımız insanları çarşıyla ve esnafla buluşturmak. Bu amaçla Antalya'nın 12 ay boyunca ışıl ışıl olmasını istiyoruz. Zengin ve güçlü olduğumuzu bu şekilde göstermeliyiz" şeklinde konuştu.

ÇARŞI ŞİMDİLİK SAKİN
Çarşıda henüz bir yılbaşı hareketliliği yaşanmadığını belirten Sevimçok, "Yılbaşı esnafın önemsediği günlerden biri. Fakat bugün itibariyle çok fazla bir yılbaşı hareketliliği söz konusu değil. Hareketlilik ayın son günlerinde daha fazla ortaya çıkar diye ümit ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Allah'ın yarattığına kul da katkı yapsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN