Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya 2015'te coşacak

Yeni yılda Antalya'da hizmet sağanağı başlayacak. Yapımı devam eden onlarca proje 2015 yılı içinde tamamlanıp hizmete sunulurken yeni projelerin de temelleri atılacak

Giriş Tarihi: 22.12.2014
Antalya 2015'te coşacak
Antalya'nın yıldızı 2015 yılında daha güçlü parlayacak. Yapımı devam eden onlarca dev proje 2015 yılı içerisinde bitirilip hizmete açılacak, yeni projelerin startı verilecek.

STADYUM AÇILACAK

Antalyalıların büyük bir özlemle beklediği stadyumun inşaatı 2015 yılının ilk yarısına kadar tamamlanıp müsabaka yapılacak hale gelecek. Stat, 33 bin seyirci kapasitesi ile şehre yeni bir soluk getirecek. Stadın hemen yanında bulunan alana inşa edilen 10 bin kişi kapasiteli spor salonu da 2015 yılında Türk sporunun hizmetine sunulacak.

KUŞYUVASI MAYIS'A HAZIR

Ankara ve Konya'yı Antalya'ya bağlayan en kısa güzergah olan Kuşyuvası yolunun da Mayıs ayı içerisinde hizmete açılması planlanıyor. 2 bin 643 metre tünel açılarak yapılan yol Ankara- Konya-Alanya arasındaki mesafeyi 10 kilometre, süreyi ise 50 dakika kısaltacak. Bu yol sayesinde binlerce turist artık Toroslar'ın iç bölgelerine günübirlik gezi ve safari turu yapabilecek.

BALIKÇILAR YAŞADI

Ekim ayı sonunda gerçekleşen işletme ihalesinin ardından yer teslimi yapılan 650 tekne kapasiteli yeni balıkçı barınağı da 2015 yılında tamamlanacak üst yapılarıyla birlikte tam kapasite hizmet vermeye başlayacak. 800 bin ton dolgu malzemesi ve 100 bin metreküp beton kullanılarak 135 dönümlük alana yapılan barınak Antalyalı balıkçıların yeni evi olacak.

YENİ ADLİYE MAHKEMESİ

Hukukun ve yargı mensuplarının daha etkin çalışmasını sağlamak için yapımına başlanan yeni Bölge Adliye Mahkemesi binası da 2015 adli yılı öncesi açılacak. 74 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bina Antalya, Burdur ve Isparta illerine hizmet verecek.

EXPO'YA 2015 DOPİNGİ

Antalya'nın büyük bir heyecan ile beklediği EXPO'da da 2015 yılı içerisinde önemli bir mesafe kat edilecek. EXPO sergi alanının içme suyu, doğal gaz gibi tüm alt yapı çalışmaları 2015 yılı içerisinde tamamlanacak. Alan içerisindeki yollar ve EXPO Tepesi'nin dolgusu da yeni yılda tamamlanacak projeler içerisinde yer alacak. Aksu İlçesi'ni de kapsayan 14 kilometrelik ana kanalizasyon hattı da yine 2015 yılı içerisinde tamamlanıp hizmete açılacak. Ulaştırma Bakanlığı EXPO alanına uzanacak raylı sistem hattının ikinci etap çalışmalarına 2015 yılı içerisinde başlayacak.

11 PROJE BİTECEK

14 Ocak 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Ulusal Yatırım Programı kapsamında Antalya'da yapımı devam eden 55 projeden, 11'inin de 2015 yılı içerisinde tamamlanması ön görülüyor. Eğitim, enerji, sağlık, tarım ve turizm alanında devam eden projelerin toplam maliyeti 400 milyon TL civarındayken söz konusu yatırımların Antalya'ya ayrı bir güç katması bekleniyor.

2 ÖNEMLİ ZİRVE YAPILACAK

Yapılan yatırımlar ile yıldızı iyice parlayacak olan Antalya 2015 yılında G20 zirvesi ve NATO Ülkeleri Dışişleri Bakanları Toplantısı'na da ev sahipliği yapacak. Bu iki önemli zirve Antalya'nın marka değerine önemli katkılar sağlarken yeni yılda hizmet sağanağı hız kesmeden devam edecek. Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Gazi Bulvarı ve Serik Caddesi üzerine yapılacak 6 adet yeni kavşağın inşası da Şubat ayı içerisinde başlayacak.

YENİ KAVŞAKLAR AÇILACAK

Yaklaşık 300 milyon liraya mal olacak yeni kavşaklar İller Bankası Kavşağı ile EXPO alanı arasındaki 23 kilometrelik mesafenin 15 dakikada kat edilmesini sağlayacak. Ayrıca Antalya-Kemer karayolu üzerine açılacak 4'üncü tünelin çalışmaları da 2015 yılı içerisinde başlayacak. Phaselis bölgesine yapılacak tünel ulaşımı daha güvenli bir hale getirecek.

MİMAR SİNAN'A SAYGI

2013'TE Kepez Belediyesi tarafından temeli atılan Antalya'nın en büyük kongre merkezi olma unvanına sahip Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi, 2015'te açılacak. 29 bin metrekare inşaat alanına sahip olan kongre ve sergi merkezinde 2 bin kişilik çok amaçlı bir salon ile 500 kişilik bir toplantı salonu olacak. Ayrıca 300 kişilik bir nikah salonu, sergi alanları, büyük kongreleri destekleyecek küçük toplantı salonları, çalışma odaları, restoranlar ve kapalı otopark yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya 2015'te coşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN