Suriyeli çarpıtması

Antalya Valisi Muammer Türker, kentteki Suriyelilerle ilgili önceki gün yaptığı açıklamaların bazı yayın organlarında çarpıtıldığını ifade etti

Giriş Tarihi: 25.12.2014
Suriyeli çarpıtması
Antalya Valisi Muammer Türker, Antalyalı gazeteciler ile bir araya geldiği toplantıda kentteki Suriyeliler ile ilgili sorulara verdiği yanıtların bazı yayın organlarında çarpıtılarak haberleştirilmesi üzerine ikinci bir açıklama yaptı.

DEVLET POLİTİKASI

Vali Türker, gerçekleşen kahvaltıda bir gazetecinin sorduğu soru üzerine Antalya'da bulunan Suriyeliler hakkında daha önce kamuoyuna duyurulan bilgileri tekrarlamıştı. Türker, devletin Antalya'ya bir ayrıcalık tanıyarak kentte Suriyeli mülteci iskanına izin vermediğini bildirmiş ve bölgedeki 10 bine yakın Suriyeliden yaklaşık bin 500'üne bununla ilgili kararın tebliğ edildiğini duyurmuştu.

AMACINI AŞTI

Yaşanan gelişmeler üzerine Antalya Valiliği, Türker'in yaptığı açıklamaların amacını aşan nitelikte haberleştirildiğini belirterek bir açıklama metni yayınladı. Açıklamada Antalya'daki Suriyeliler ile ilgili devletin genel politikasına aykırı bir durum olmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Antalyalı gazetecilerle yapılan sohbet toplantısı sırasında bir gazetecinin ilimizdeki Suriyelilerle ilgili sorduğu bir soruya karşılık Sayın Valimiz Muammer Türker tarafından yapılan açıklamaların 'Suriyelilere kenti terk et tebligatı' başlığı altında, amacını aşan bir nitelikle haberleştirildiği müşahede edilmiştir. Ancak sohbet sırasında da vurgulandığı üzere, ilimizde bulunan Suriyelilerle ilgili devletimizin genel politikasına aykırı bir durum söz konusu değildir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli çarpıtması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN