Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa'da 700 mezbelelik alan var

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Muratpaşa'da 700 mezbelelik alan var
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2014 yılının değerlendirmesini yapmak için Antalyalı gazeteciler ile bir araya geldi. Toplantıda yerel seçimlerin ardından geçen 9 aylık sürede hayata geçirdikleri hizmetler hakkında bilgi veren Uysal, kentteki çarpık yapılaşma nedeniyle mükemmellik treninin kaçırıldığını söyledi.

TEMİZLENİYOR

Muratpaşa'da 700 adet mezbelelik alan bulunduğunu söyleyen Uysal, "Bunların kimisi kamu alanı, birçoğu da çok mülkiyetli yerler. Mülkiyet sorunu taşıyan, kamulaştırma gereksinimi olan fakat çok yüklü kamulaştırma değerleri ve hukuki sorunlar olduğu için kamulaştırılamayan, şehrin ayağına dolanmış 700 adet alandan söz ediyoruz. Biz buraları en asgari temizleyip, kent sağlığını tehdit etmeyecek hale getiriyoruz. Ama bunlardan üzerine bina yapılma zorunluluğu olmayan ve belediyenin de hissesi olan yerlere hukuki şartları göz önüne alarak kamulaştırmasız el atıyoruz. Şu anda 20 küsur alanda park inşaatlarımız devam ediyor. Ocak ayı içerisinde 8 tane parkı hizmete sokacağız. 2015 yılı içerisinde ise toplam 50 parkımızı hizmete açacağız" dedi.

ATIK SATIN ALINACAK

Katı atık geri dönüşümünü daha etkin hale getirmek için bu tür atıkları vatandaşlardan satın alma projesi hazırladıklarını belirten Başkan Uysal, kentin görsel kirliliğine çare olacak bazı uygulamaların da hayata geçirileceğini ifade etti. Bu anlamda Mevlana Kavşağı ile Meydan Kavşağı arasında kalan bölgedeki binalarda boyama işlemi yapılacağını aktaran Uysal, bu işlem için beyaz rengin seçildiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa'da 700 mezbelelik alan var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN