Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tütüncü'den yeni yıl müjdesi

Başkan Tütüncü, bakanlığın, Göçerler Mahallesi'ne yapılacak Bölge Hastanesi'ni, 2015 yılı yatırım programına aldığını bildirdi

Giriş Tarihi: 29.12.2014
Tütüncü'den yeni yıl müjdesi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yer tahsisi, imar planı düzenlemeleri ve Hükümet temsilcileriyle yaptığı görüşmeler neticesinde ilçede dev bir sağlık yatırımının daha hayat bulacağını söyledi. Sütçüler bölgesinde 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi inşaatının hızlı bir şekilde sürdüğünü belirten Başkan Tütüncü, "Ahatlı Mahallesi'nde yükselecek olan 50 ünitelik Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin yapım ihalesi de gerçekleşti. Bu sağlık yatırımlarının ardından şimdi sıra 1000 yataklı Antalya Bölge Hastanesi'nin yapımına geldi" dedi. Başkan Tütüncü, 2015 yılı içerisinde yatırımı planlanan bölge hastaneleri arasına Antalya Bölge Hastanesi'nin de alındığını duyurdu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tütüncü, hem özel sektör hem de kamu eliyle Kepez'de muazzam sağlık tesisi yatırımları yapıldığını söyledi. Tütüncü, bu sağlık yatırımlarının başında 1000 yataklı Antalya Bölge Hastanesi'nin geldiğini belirtti. Başkan Hakan Tütüncü, bölge hastanesinin Kepez'de Göçerler Mahallesi Masa Dağı bölgesinde 1500 dönümlük arazi üzerinde yapılacağını kaydetti.

İMAR PLANLARI KESİNLEŞTİ
Başkan Tütüncü, hastanenin inşa edileceği alanın her türlü imar planının yapıldığını ve kesinleştiğini dile getirdi. Sağlık Bakanlığı'nın, 2015'te yatırımı planlanan bölge hastaneleri arasına Antalya Bölge Hastanesi'ni de aldığını aktaran Tütüncü, "Yatırım programına alınması, Antalya Bölge Hastanesi'nin, devlet tarafından 2015 yılı içerisinde planlanacağı ve temelinin atılacağı anlamına geliyor. Önemli olan temelinin atılmasıdır. İçinde bulunduğumuz güven ve istikrar ortamında eserler yükseliyor ve vatandaşlarımızın hizmetine giriyor" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tütüncü'den yeni yıl müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN