Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan adayları mülakata alındı

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Başkan adayları mülakata alındı

AK Parti İl Başkan adayları Ankara'ya çağrıldı. Genel merkez, 7 adayı 4'e düşürüp, Başbakan'a iletecek

AK Parti İl Başkanlığı için isimleri öne çıkan Rıza Sümer, Osman Dirican, Fikret Yağcı, Abdullah Işıkhan, Bekir Asri, Ali Çetin ve Kadir Sarıcalar, Ankara'ya çağrılarak mülakata alındı. Genel merkez adaylar arasından 4 kişiyi belirleyip, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunacak. Seçilen 4 kişi ise Başbakan Davutoğlu ile Ankara'da yüz yüze görüşecek.

TEK TEK GÖRÜŞÜLDÜ
İl başkanı adayları ile birlikte Ankara'ya giden İl Başkanı Mustafa Köse, aday belirleme süreci hakkında bilgi verdi. Mülakata çağrılan 7 adayın Bölge Koordinatörü Hüseyin Üzülmez tarafından belirlendiğini aktaran Köse, "Yapılan çalışmalar neticesinde Antalya'da il başkanlığı görevi verilebilecek 7 arkadaşımızın ismi öne çıktı. Bu 7 arkadaşımızı mülakat için Ankara'ya çağırdılar. Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu, Bölge Koordinatörümüz Hasan Ali Çelik ve İl Koordinatörümüz Hüseyin Üzülmez başkanlığında mülakat yapıldı. Tek tek hepsi ile görüşüldü" dedi.

HAFTAYA BELLİ OLACAK

Mülakatın ardından aday sayısının 4'e düşürüleceğini belirten Köse, "Bu görüşmeler neticesinde 3 ya da 4 isim belirlenecek ve bu isimler Başbakanımıza çıkarılacak. Sayın Başbakanımız da bu isimler arasından bir kişiyi seçip kongreye hangi ismin il başkan adayı olarak katılacağını belirleyecek. Şu an için netleşen bir isim yok. Hafta sonu Başbakanımız ile görüşecek isimler bize iletilecek. Görüşmelerin ardından da yeni il başkanının kim olacağı sorusu netlik kazanacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan adayları mülakata alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN