Yeniden can verdi

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Yeniden can verdi

li Mehmet Tanrıöver, 20 yıldır şeker hastası olan 33 yaşındaki böbrek hastası oğluna bir böbreğini verdi. Hastaya aynı anda pankreas nakli de yapıldı

'te yaşayan ve 20 yıldır şeker hastası olan 33 yaşındaki hastaya, Medical Park Antalya Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla önce böbrek, sonra pankreas nakli yapıldı. Böbreği baba verirken, pankreas kadavradan alındı.

İKİLİ NAKİL GERÇEKLEŞTİ
Oğluna hiç düşünmeden böbreğini veren 60 yaşındaki emekli baba Mehmet Tanrıöver, "Oğluma seve seve böbreğimi verdim. Çok şükür oğlum sağlığına kavuştu" şeklinde konuştu. Sağlığına kavuşan Bulut Tanrıöver ise "Babamdan bana yılbaşı hediyesi oldu. 10 gün içerisinde kadavradan bir de pankreas nakli oldum. Böylece yeni bir yaşama başlıyorum" diye konuştu.

BULUNMASI BÜYÜK ŞANS

Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Alper Demirbaş ise "Böbrek naklinden 4 gün önce kadavradan pankreas nakli gerçekleştirdik. Bu büyük bir şanstır. Hastamız artık, insülin kullanmayacak, diyalize girmeyecek. Hem şeker hem kronik böbrek yetmezliği hastalığından ikili nakille kurtuldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeniden can verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN