Kepez'den dev proje

Giriş Tarihi: 1.1.2015
Kepez'den dev proje

Kepez'de yer alan okullarda 25 bin öğrenci taramadan geçirildi. Yetenekli bulunan sporcular seçildi, Türk sporuna kazandırılmak için harekete geçildi

Kepez Belediyesi, Kepez İlçe Kaymakamlığı ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Her çocuk sporla tanışsın' isimli proje sona erdi. 70 ilkokul ile 25 bin öğrenciye ulaşılan projenin sorumluluğunu UEFA A Belgeli Antrenör Şakir Filiz yürüttü.

TOPLUM DEĞERİ YÜKSELTİLMEK ZORUNDA

10 Kasım'da başlayıp 25 Aralık'ta sona eren dev projenin önümüzdeki 10 yılın dinamiğini oluşturacağını belirten Şakir Filiz, "El ele vererek çocuklarımızın toplum değerlerini yükseltmek zorundayız. Başarılı çocukları başta Kepez Belediyespor olmak üzere ilçe sınırları dahilinde faaileyet gösteren kulüplerin alt yapılarına kazandıracağız" dedi.

YETENEK TESADÜFE BIRAK ILMAYACAK

Kepez Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Ünlüoğlu ise "75 milyonluk ülkede 11 futbolcu çıkaramıyorsak bu bizim ayıbımızdır. Ülkemizde ne yazık ki tesadüfen futbolcu olunuyor. Bizim projemiz ile hem çocuklarımız sokak aralarından kurtulacak, hem Türk sporuna ciddi sporcular kazandırılacak" dedi. Cengiz Topel İlkokul Müdürü Alim Uysaler de "Teknolojinin her şeyin önüne geçtiği bir dönemde spor adına bu hizmetleri çok daha anlamlı buluyorum. Çocuklarımızın körelmemesi adına üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.

DENEYİMLİ ANTRENÖRLER

Şakir Filiz'in öncülüğünü yaptığı okul taramalarında görev alan antrenörler şöyle; Ahmet Kaptıkaçtı, Mehmet Çiçek, Serdar Aksoy, Mesut Uyar, Mehmet Çopur, Ramazan Kafes, Mehmet Ece ve İbrahim Benice.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'den dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN