Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya eğitim için 800 derslik hediyesi

'da devlet-hayırsever işbirliği ile yaptırılan okullara yeni yılda yenileri eklenecek. 2015 yılında il genelinde yapılacak 800 derslik öğrencilerin eğitimi için hediye edilecek

Giriş Tarihi: 3.1.2015
Antalya'ya eğitim için 800 derslik hediyesi
Eğitimde Türkiye'nin öncü kentleri arasında yer alan Antalya'da yeni yılda devlet-hayırsever iş birliği ile 800 yeni derslik kazandırılacak. Çeşitli ilçelerde devlet tarafından yaptırılan ve yapım çalışmaları halen devam eden 41 yatırımın tamamlanmasıyla birlikte öğrencilere yeni 704 derslik armağan edilecek. Ayrıca Alanya'da Hüseyin Girenes Fen Lisesi'ne 1 spor salonu, Kaş'ta ortaöğrenim öğrencileri için 200 kişi kapasiteli pansiyon, Konyaaltı'da spor salonu, Manavgat'ta ise Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için 200 öğrenci kapasiteli pansiyon yapılacak. Gündoğmuş'ta 3 derslikli, Konyaaltı'da da 8 derslikli birer anaokulu açılacak.

HAYIRSEVER YATIRIMLARI

'da hayırseverler de katkılarına ara vermeden devam edecek. Hayırseverler tarafından yaptırılan 9 okulda 96 dersliğin tamamlanmasıyla, eğitimin hizmetine sunulacak derslik sayısı 800'e çıkmış olacak. Ayrıca Demre'de 200 kişi kapasiteli bir pansiyon da yine hayırseverler tarafından yeni yılda öğrencilerin hizmetine sunulacak. Aksu, Alanya, Demre, Kaş, Kepez, Korkuteli ve Manavgat'ta devam eden hayırsever yatırımlarının 6'sı temel eğitimi kapsarken, 2'si orta öğrenimi kapsıyor. Demre'de yapılması planlanan 8 derslikli halk eğitim merkezin ise ihale evraklarının hazır hale getirilmesinin ardından yapım çalışmalarına başlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya eğitim için 800 derslik hediyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN