Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Damada hem müebbet hem 29 yıl

Antalya'da kayınpederi Halis Çamçınar ile müşterisi Ahmet Altın'ı öldüren damat Özkan Ay'a mahkeme ceza yağdırdı

Giriş Tarihi: 3.1.2015
Damada hem müebbet hem 29 yıl
Antalya'da eşi Ayşe Ay'ın evi terk etmesine kızıp iki tüfekle kayınpederinin kasap dükkanını basarak ölüm kusan damat Özkan Ay'a yargılandığı mahkeme ceza yağdırdı. Olay, 8 Nisan 2013'te yaşanmış ve Özkan Ay, eşinin evi terk edip çocuğunu kendisine göstermemesine kızarak Kepez İlçesi Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi üzerinde kasap dükkanı işleten kayınpederi 55 yaşındaki Halis Çamçınar ile müşterisi 53 yaşındaki Ahmet Altın'ı öldürüp kayınbiraderini de yaraladıktan sonra kaçmıştı. Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Özkan Ay, avukatı ve cinayete kurban giden Halis Çamçınar ile Ahmet Altın'ın yakınları katıldı.

SAVUNMASI KIZDIRDI

Mahkeme Başkanı Faris Özsoy, duruşmayı bitireceğini bu nedenle tutuklu Özkan Ay'dan son savunmasını yapmasını istedi. Olaydan pişmanlık duyduğunu belirten Özkan Ay yaptığı savunmada, "Bana çocuğumu göstermiyorlardı. İki tüfekle kayınpederimin dükkanına gittim. Reyonun arkasına saklanmıştı. Ateş etiğim sırada başını çıkardı. Bu nedenle öldü" diye savunma yapması duruşmayı izleyen Halis Çamcınar ile olayda ölen diğer sanık Ahmet Altın'ınn yakınlarını çılgına çevirdi. Sanık yakınları ayağa kalkarak cinayet sanığının yalan söylediğini ifade etti.

MÜEBBET ARTI 29 YIL

Mahkeme, oy birliği ile verdiği kararda Özkan Ay'ın kayınpederi Halis Çamçınar'ı öldürmekten müebbet, müşteri Ahmet Altın'ı öldürmekten 16 yıl 8 ay, kayınbiraderi Emrah Çamçınar'ı yaralamaktan 10 yıl 10 ay, konuta saldırmaktan 1 yıl 8 ay, tehdit ve diğer suçlardan ise 12 ay olmak üzere toplam müebbet artı 29 yıl 4 ay ağır hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Damada hem müebbet hem 29 yıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN