Fethiye'de 'evet' dediler

Fethiye'de 2014 yılında 305 yabancı evlilik gerçekleşti. 79 Türk de yabancı kızlarla evlendi. İlçede yapılan evlilik sayısının düşmesi organizasyon fiyatlarının artmasına bağlandı

Giriş Tarihi: 3.1.2015
Fethiye'de 'evet' dediler
Geçtiğimiz yıl Fethiye'de yoğun bir yabancı evlilik gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl Fethiye Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü'nce toplam 305 yabancı evlilik gerçekleştirildi. Başta İngiltere olmak üzere Türkiye'de güney sahillerine koşan çiftler muhteşem manzarada nikâh kıydırıp, düğün gerçekleştirirken balayını da aynı bölgede yaptı.

İNGİLİZLERİN TERCİHİ
2014 yılında Fethiye'ye gelen çoğunluğu İngiliz 305 çift nikâh kıydırıp dünyaevine girdi. Ayrıca 79 yabancı uyruklu kadın, Türk erkekleri ile evlenirken, 1 Türk kadını da yabancı uyruklu erkekle evlendi. Türk erkekleri ile evlenen yabancı kadınların yüzde 87'sinin İngiliz Ukrayna, Rus, Alman ve Azeri olduğu öğrenildi. Diğer evlilikler arasında Moldova, Kanada, İtalya, Malezya ve Gana gibi ülkelerden çiftler de var. Bu yıl Fethiye yöresinde bir önceki yıla göre 355'ten 305'e düşen yabancı evlilik sayısının Türkiye'deki fiyatların bir önceki yıla göre az da olsa artmasından kaynakladığı belirtildi.

EVLİLİK SAYISI GİDEREK DÜŞÜYOR

Geçen yıl nikâh, düğün ve bir haftalık konaklama dahil 15 ile 25 bin TL arasında organizasyon gerçekleştirilirken bu rakamın 20 ile 35 bin TL arasına çıkması yüzünden yabancı evlilik sayısının giderek düştüğü kaydedildi. Fethiye Nüfus Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre Fethiye'de 2013 yılında 355, 2012 yılında da toplam 409 yabancı evlilik gerçekleşmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye'de 'evet' dediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN