Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokuma'nın geleceğini Antalyalılar belirleyecek

Giriş Tarihi: 4.1.2015
Dokuma'nın geleceğini Antalyalılar belirleyecek
Kepez Belediye Meclisi, Dokuma İplik Fabrikası'nın park alanında fikir projesi çalışması yapması amacıyla STK'lar, üniversite, esnaf ve ticaret odaları ile siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubunun kurulmasını oy birliğiyle kabul etti.

TÜTÜNCÜ SÖZÜNÜ TUTUYOR

488 dönümden oluşan Dokuma İplik Fabrikası'nın üst kullanın hakkı 2005'te dönemin belediye başkanı tarafından 49 yıllığına ihalesiz bir şekilde özel bir şirkete verilmişti. Tahsis işlemi yargı tarafından iptal edilmişti. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de 238 dönümü park, 250 dönümü ticari alan olan Dokuma'nın tamamını Antalya halkına kazandırma sözünü vermişti. Tütüncü, iptal kararının kesinleşmesinin ardından Dokuma'yı, Antalya kazandırmak için başlattığı girişimlerinde ilk somut adımı attı. Tütüncü, hukuki engelin olmadığı fabrika binası ve çevresini kapsayan 238 dönümlük park alanında nelerin yapılacağı ile ilgili fikir projesi hazırlaması amacıyla çalışma grubu kurulması önerisini meclise getirdi. Meclis öneriyi oybirliği ile kabul etti.

ORTAK AKIL DEVREDE
Tütüncü, Antalya için çok önemli bir arazi olan Dokuma'yı, şehre kazandırabilmek için ortak aklı harekete geçirmekten başka şanslarının olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Toplumun bütün katmanlarının temsil edildiği böylesi bir çalışma ile güzel bir fikir projesi üretelim istedik. Birlikte üretmiş olduğumuz fikir projesinin üzerinde, (herkes temsil edildiği için) herhangi bir gölge de bulunmayacak. İdare olarak yeşil alanı planlamasını yapmamız mümkündü. Ancak, Antalya'ya mal olmuş, tarihi itibariyle fazla hatıralar barındıran bu eserin gün yüzüne çıkarılmasında ortak aklın ve herkesin katılımının önemli olduğunu düşüncesiyle konuyu meclise getirdik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokuma'nın geleceğini Antalyalılar belirleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN