Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnşaatlarda sözleşme sorunu çözüme kavuştu

Giriş Tarihi: 7.1.2015
İnşaatlarda sözleşme sorunu çözüme kavuştu
Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın aldığı bir karar nedeniyle son iki aydır inşaat yapılamaz duruma gelindiğini ve Bakanlık'la yaptıkları görüşmeler sonucunda bu yanlışlığın düzeltildiğini belirtti.

DURGUNLUK SEBEBİ

Arsa sahipleri ile inşaat müteahhitleri arasında anlaşma yapılırken metrekare belirtilmesinin arsa sahiplerine büyük bir yük getirdiğini ifade eden Karataş, Bakanlık'tan valilikler kanalıyla noterlere gönderilen yazı çerçevesinde noterlerde yeni sözleşme yapılmaz duruma gelindiğini söyledi.

NOTER DE BİLEMİYOR

Gönderilen yazıda kat karşılığı yapılan inşaat sözleşmelerinde ve konut satış sözleşmelerinde taahhüt edilen metrekarelerin bakanlığın kararı doğrultusunda değerlendirmesi gerektiğinin belirtildiğini anlatan Karataş, "Hesaplama, toplam metrajın bayındırlık birim fiyatına çarpılması sonucu elde edilen rakam üzerinden masraf istenmekte ve rakam fahiş noktaya ulaşmaktaydı. Noterlerin de yazılı bir bilgisi olmadığı için nasıl işlem yapacaklarını da bilmemekteydiler" dedi.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Yaşanan problemi Çevre ve Şehirlik Bakanlığı'na ilettiklerini anlatan İnşaat Müeahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, bu uygulamadan vazgeçildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatlarda sözleşme sorunu çözüme kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN