Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suç duyurusu gibi Facebook mesajı

CHP'liler Muratpaşa'da gerçekleşen kongre için suç duyurusu özelliği taşıyan paylaşımlar yaptı. Resmi plakalı araçların kongre için kullanıldığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 9.1.2015
Suç duyurusu gibi Facebook mesajı
CHP Antalya'da yaşanan ve klasikleşen kavgalara bir yenisi daha eklendi. Parti içerisinde yaşanan sorunların sosyal medya aracılığı ile tartışılması yeni bir skandalı ortaya çıkardı. CHP'li Mehmet Altındağ'ın sosyal medyada ortaya attığı iddialar ortalığı karıştırmaya yetti. Seçimin ardından ironik bir teşekkür mesajı yayınlayan Altındağ, adeta suç duyurusunda bulundu.

BELEDİYE ÇALIŞANLARI
'Muratpaşa seçimlerinde emeği geçenler listesi' başlığı altında CHP Muratpaşa İlçe Kongresi'nde kazanan aday için çalışanları sıralayan Altındağ, bunların arasında Muratpaşa Belediyesi başkan yardımcıları, Muratpaşa Belediyesi Şube Müdürleri, Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi çalışanları, resmi plakalı araçla ulaştırmadan sorumlu kişiler, seçim ofisine yemek veren resmi görevlileri de saydı.

TARTIŞTILAR

Mehmet Altındağ'ın belediye çalışanları ile araçlarının kongrede kullanıldığını iddia eden paylaşımının ardından partililer yapılanın suç ve etik dışı olduğuyla ilgilenmeyip kendi aralarında yeni bir kavga başlattı. CHP'lilerin sosyal medyadaki bu paylaşımları, parti içerisinde kavgalı ve parçalanmış bir yapının olduğunu gözler önüne serdi.

PARTİYİ YÖNETEMİYORLAR

Partililerden Hasan Baki Demir tepkisini dile getirirken: "Büyükşehir'i kaybettirenler Muratpaşa'da kazanmışlar. Belediyeyi yönetemeyen Yeni CHP'nin (YCHP) ülkeyi yönetme çabası abesle iştigalden başka bir şey değil. Anca parti içinde iktidar. Gerçi partiyi de yönetemiyorlar ama ne yapalım idare edeceğiz" dedi.

CEMAAT TEMİZLENSİN
Antalya'da CHP ve YCHP ayrımı yaşandığını dışa vuran partililerden Murat Ertuğrul, "Anlaşılan o ki YCHP gerçek CHP'yi birbirinden ayırmış, kutuplaştırmış. Hemen herkes birbirine düşman olmuş. Yeter artık. Partiyi bitirmek için görev almış bir sürü insan, bir sürü grup, cemaatler, yeni yüzler görevlendirilmiş. Antalya CHP demokrasinin kalesi olması gerekirken, YCHP'nin kalesi haline getirildi. Cemaat'in partiden elini çekmesi sorunu çözer, en azından Antalya'da çözer. İki kelime öğrenen 3 -5 tane insan tanıyan partide kral oluyor, asıyor, kesiyor" diye isyan etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suç duyurusu gibi Facebook mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN