Eksik başladı öne geçti

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Eksik başladı öne geçti

Anne karnında geçirdiği kaza sonrası spastik engelli doğan Murat Özen rehabilitasyon tedavisi ile kimsenin yardımı olmadan yürümeye başladı

Antalya'da babasının kullandığı otomobilin refüje çarpması sonucu annesi erken doğum yapan, bu nedenle spastik engelli olarak dünyaya gelen 23 yaşındaki Murat Özen, artık kimsenin yardımı olmadan yürümeye, ardından ebru yöntemiyle resim ve çamurdan heykeller yapmaya başladı.

TALİHSİZ BİR KAZA

Babası Nevzat Özen'in 23 yıl önce bir köpeğe çarpmamak için direksiyonu kırması ve otomobilin refüje çıkmasıyla meydana gelen kazada anne Mürşide Özen yaralanmış ve Murat spastik engelli olarak doğmuştu. Baba Nevzat Özen'in 18 yıl, anne Mürşide Özen'in ise 8 yıl önce hayatını kaybetmesi sonucu Murat Özen, teyzesinin oğlu Ergün Karademir'in yanında kalmaya başladı.

SANATIN ETKİSİ
Özen'in hayatı, 8 yıl önce Antalya'daki özel bir rehabilitasyon merkezine gitmeye başlamasıyla değişti. Tedavi sayesinde Özen, kimsenin desteği olmadan yürümeye başladı. Özen, buradaki sanat atölyesi kurslarına katılarak ebru yöntemiyle resim ve çamurdan heykeller yapmaya başladı. Yaptığı ebru ve heykeller ile hocalarını bile şaşırtan Özen, artık hayata gülümseyerek bakıyor. Yaşadıklarını sonu mutlu biten filmlere benzeten Özen, "Hayata eksik başladım ama azimle, sanatla, arkadaşlarımla bu eksiği fazlasıyla kapattım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eksik başladı öne geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN