Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumluca'da hayvan katliamı yapıldı

Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde 3 eşek ormanda ateşli silahla öldürüldü. Eşeklerin sahibi bunu yapan kişinin daha önce de 6 atı öldürdüğünü 3 atı da sakat bıraktığını iddia etti

Giriş Tarihi: 12.1.2015
Kumluca'da hayvan katliamı yapıldı
Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde Durmuş Aşık'a ait 3 eşek bağlı oldukları yerden çalındıktan sonra ormanlık alanda kulaklarına ateş edilerek öldürüldü. Kayıp olan eşeklerini 2 gün sonra ormanlık alanda ölü olarak bulan çiftçi Aşık, bunu yapan kişinin kendisi ile husumeti bulunan komşusu olduğunu ve daha önce de 3'ü bakımını yaptığı 3'üde kendisinin 6 atını öldürdüğünü iddia etti.

EŞEKLER ÇALINMIŞTI

Kumluca İlçesi'nde çiftçilik yapan Durmuş Aşık'a ait 3 eşek geçtiğimiz hafta otlamaları için bağlandıkları ormanlık alandan çalındı. Aşık, jandarmaya durumu bildirerek eşeklerini aramaya başladı. Aşık, 2 gün sonra eşeklerini ormanlık alanda işkence yapıldıktan sonra tüfekle öldürülmüş halde buldu.

ATLARI DA VURMUŞTU

Biri hamile olan eşeklerin, aralarında husumet bulunan S.E. tarafından öldürüldüğünü iddia eden Aşık, aynı kişinin yaklaşık 2 ay önce, kışın bakımını üstlendiği Tolga Koç'a ait ve kendisinin 15 atını otomotik av tüfeğiyle taradığını ve 6'sının ölümüne neden olduğunu söyledi. Atlarından 3'ünün de sakat kaldığını belirten Aşık, "S.E'den şikayetçi oldum ve dava açtım. Atları öldürdüğüne dair görgü tanıkları var. Eşekler kaybolmadan bir hafta önce silahla önümü keserek davadan vazgeçmemi istedi. Vazgeçmeyeceğimi söyledim. Ardından bu olay oldu" dedi.

TEHDİTLER DEVAM ETTİ

Eşeklerin çalındıktan sonra ölü bulunmasının ardından S.E'nin Aşık'ı şahitler önünde tekrar silahla tehdit ettiği ve bu kez davadan vazgeçmezse hem kendisini hem kalan hayvanları vuracağını söylediği öğrenildi.

ÖZEL EĞİTİMLİ HİPOTERAPİ ATLARIYDI

Daha önce öldürülen atlardan 3'ünün sahibi Tolga Koç bunların otistik çocukların tedavisinde kullanılan özel eğitilmiş hipoterapi atları olduğunu ve kışın bakımlarının Durmuş Aşık tarafından üstlenildiğini bildirdi. Kendisinin de zanlıdan şikayetçi olduğunu belirten Koç, Binicilik Federasyonu'nu da olaydan haberdar edeceğini bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma eşeklerin öldürüldüğü alanda delil araştırması yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumluca'da hayvan katliamı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN