Sessizliğin sesi

Giriş Tarihi: 13.1.2015
Sessizliğin sesi

Antalya Yörükler Derneği, engellilere yönelik farkındalık yaratmak ve işitme engelli çocuklara destek olmak amacıyla özel bir etkinlik düzenledi

Antalya Yörükler Derneği, engellilere yönelik farkındalık yaratmak ve işitme engelli çocuklara destek amacıyla 'Sessizliğimizin Sesi Olur musunuz' etkinliği düzenledi. Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte konuşan Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, engelli vatandaşların hayata daha sıkı sarılmalarını sağlamak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

DUMAN YÖRÜK SÖZÜ VERDİ

Anadolu Üniversitesi İşitme Engelliler Bölümü'ne bağlı rehabilitasyon merkezinde uygulanan sistemin model alınarak Akdeniz Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu'na bağlı bir rehabilitasyon merkezi açılması konusunda Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ile görüştüklerini anlatan Duman, işitme engellilerin sessizliğinin sesi olmak için her türlü çalışmayı yapacaklarını bildirdi.

GELECEĞİ OYNUYORUZ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü hayatta bazı şeylerin tercih edilmediğini, engellilerin bu durumunun da kendi tercihi olmadığını söyledi. "Kader kalemi bize nasıl bir gelecek yazmışsa biz sadece o geleceği oynuyoruz" diyen Başkan Tütüncü, herkesin engelli vatandaşlara kol kanat germesi ve onları toplumun içine dahil edecek adımların atılması gerektiğini kaydetti.

ENGELLİLER RİTM GRUBU GÖSTERİ YAPTI

Etkinlikte yapılan konuşmaların ardından Engelliler Ritm Grubu, Modern Dans Grubu, Yörükler Derneği Yörük Ateşi Halk Oyunları Ekibi ve Melekler Özel Eğitim Merkezi'nde eğitim gören işitme engelli çocuklar gösteri sundu, tiyatro oyunu sahnelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sessizliğin sesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN