Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sporun yıldızı Antalya olacak

Antalyaspor formasını giyip sahaya çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Antalya'yı sporun başkenti yapma iddiasını ortaya koydu

Giriş Tarihi: 14.1.2015
Sporun yıldızı Antalya olacak
Antalya'yı her alanda şaha kaldırmak için göreve talip olan ve seçim öncesi projelerinin ana başlığını 'Antalya'nın kanatları' olarak belirleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'yı sporun başkenti yapma iddiasını yineledi. Sporun ve sporcunun dostu olarak bilinen ve Antalyaspor sevdalısı olan Başkan Türel, spor yatırımları ve atılan adımları SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış'a anlattı.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Fanatik bir Antalyaspor taraftarı olan Başkan Türel'le ile röportaj alanı olarak Antalyaspor tesislerini seçtik. Spora olan sevdası nedeniyle formamızı giydik ve sahaya çıktık. Kimi zaman sohbet ettik kimi zaman da Türel'in attığı şutları kurtarmak için kaleye geçtik. İnanın Başkan Türel'in ayağındaki küçük sakatlığı geçmiş olsa beni kalede eski milli kaleci Yaşar'dan beter edecekti. Kısa bir antrenman ve fotoğraf çektirme işinden sonra Başkan ile spor başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Antalya'yı ve yapılan çalışmaları konuştuk. Başkan röportaj sırasında Milli Takımlar ile ilgili sürpriz açıklamalar da yaptı.

YENİ STAT
"Antalya'da bizim bir iddiamız vardı. Antalya turizm ve tarımın başkenti iken sporun da başkenti olacak demiştik" diyerek söze başlayan Başkan Türel, bu alanda çok önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. 100. Yıl'da yapımı devam eden 33 bin kişilik stadın bitmek üzere olduğunu anlatan Başkan Menderes Türel, "Önümüzdeki sene Antalyaspor'un maçlarının orada oynamasını planlıyoruz. Artık Antalyalılara o muhteşem stadı doldurmak gibi bir görev düşüyor. Taraftarlarımızın Antalyaspor'a olan ilgisinin bu muhteşem stat ile daha da artacağına inanıyorum" dedi.

SALON VE HAVUZ

Stadın hemen yanında 10 bin kişilik spor salonu inşaatının da hızla devam ettiğinin altını çizen Başkan Türel, "Burası 2016'da hizmete girecek. Geçmiş yıllarda biz burada Dünya Basketbol Şampiyonası'nı yapmak için bu projeyi başlattık. Ancak maalesef bir 5 senelik duraksama dönemine girildi. Antalya ve bizden sonra bu proje adeta buruşturulup çöpe atıldı. Biz, milletvekilliği dönemimde sayın bakanlarımız ile birlikte o projeyi yeniden canlandırdık. Şimdi bu tesisi Antalya'ya kazandırıyoruz. Bundan son derece mutluluk duyuyorum. Burada sadece basketbol ve voleybol şampiyonası değil, dünyanın bütün salon organizasyonlarını yapabiliriz" diye konuştu. Türel, yüzme havuzu ile ilgili ödenek sorununun da giderildiğini ve arazi sorununun çözülmesi halinde hemen yapımına başlanacağını belirtti.

SÜPER LİG'E ADIM ADIM
Antalyaspor'a en büyük desteğinin taraftarlar ile tribünde buluşup takımı desteklemek olduğunun altını çizen Türel sözlerine şöyle devam etti: "Kulübe maddi destek anlamında yapılması gereken ne varsa elimizden gelen en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sezon başında forma reklamı temini konusunda Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte çok önemli bir kaynak bulunması konusunda bir gayretimiz oldu ve sonuçlandı. Şimdi elektrik direklerine reklam alınmak suretiyle Antalyaspor'a çok önemli bir gelir elde edilecek. Takım gayet güzel bir ilk yarıyı tamamladı. Fevkalade başarılı bir hocamız ve son derece yetenekli bir oyuncu kadromuz var. Sezon sonunda inşallah Antalyaspor Süper Lig'e çıktığı takdirde muhteşem stadında taraftarları ile buluşacaktır."

DEV TAKIMLAR TURNUVASI
İçindeki bir uhdeyi de anlatmadan geçemeyen Türel, "Kamp dönemleri ile ilgili turistik tesisler gerekli alt yapı, spor tesisi anlamında imkanı sağlıyor. Bugün bin 500-2 bin takımın kamp yaptığı Antalya'nın en büyük eksiği dünyanın en büyük takımlarının katıldığı bir devre arası turnuva. Real Madrid, Barcelona gibi takımlar neden Antalya'ya gelip bir turnuvada mücadele etmesin? Bunu Dubai'de yapıyorlar. Bu turnuvalar burada da fevkalade iyi yapılabilir. 33 bin kişilik stadımız bu gibi organizasyonlara ev sahipliği yapabilme imkanını sunuyor. Üyesi olmaktan şeref duyduğum Türkiye Spor Yazarları Derneği ile de bu konu hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Organizasyonu başarırsak Antalya'ya çok önemli bir kazanım sağlamış olacağız" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Sporun yıldızı Antalya olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN