Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan'dan ziyaret talimatı

Giriş Tarihi: 17.1.2015
Bakan'dan ziyaret talimatı
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, her ilde İl Sağlık Müdürü başta olmak üzere Bakanlık yöneticilerinin kamu hastanelerinden sağlık hizmeti almış 10 hastanın evini ziyaret etmesi talimatı verdi. Sağlık Bakanlığı'nca bu yıl 7'ncisi düzenlenen 'Koordinasyon Değerlendirme ve Planlama Toplantısı' Antalya Belek'te başladı. 2 günlük toplantıya 81 ilden sağlık müdürleri, kamu hastaneleri genel sekreterleri, halk sağlığı müdürleri ve bakanlığın illerdeki diğer üst düzey yöneticileri katıldı.

EVDE ZİYARET EDİN

Bakan Müezzinoğlu, her gittiği ilde olağanüstü bir program olmadığı takdirde 2 saatini o ilde sağlık hizmeti almış hasta ziyaretlerine ayırdığını belirterek, toplantılarda yakalayamadığı birçok sorunu o evdeki hastadan, hasta yakınından yakaladıklarını söyledi. Müezzinoğlu, "Bu anlamda, 1 Şubat'tan itibaren bütün yöneticilerimiz zile basacak, kapıyı çalacak ve hatır soracak" dedi.

SAĞLIK TURİZMİ
Şehir hastaneleriyle sağlık turizmini iyi bir şekilde planlayacaklarını da belirten Bakan Müezzinoğlu, "Yakın coğrafyamızdaki 1.5 milyar insana sağlık turizmi hizmeti sunup Türkiye'yi sağlıkta merkez yapacağız" diyerek sağlık turizminde 2018'de 9-10 milyar, 2023'te 20-25 milyar dolarları yakalayan bir Türkiye hedefinde olduklarını dile getirdi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan'dan ziyaret talimatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN