Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye mühürledi inşaat devam ediyor

Kaş'ın Çukurbağ Yarımadası'ndaki Meis Otel'in kaçak katı iki kez mühürlenmesine rağmen inşaat sürüyor. Kaş Belediyesi suç duyurusunda bulunacak

Giriş Tarihi: 18.1.2015
Belediye mühürledi inşaat devam ediyor
Antalya'nın cennet köşelerinden biri olan ve Meis Adası'na en yakın noktalardan biri olarak bilinen Çukurbağ Yarımadası'nda yer alan Meis Otel'in kaçak katı yasalara aykırı olarak yükselmeye devam ediyor. Daha önce mevcut olan ek binanın üzerine Ocak ayının başından itibaren kaçak kat çıkılması üzerine çevre sakinleri Kaş Belediyesi'ne başvurdu.

MÜHÜR DİNLEMİYORLAR

Kaş Belediyesi ekipleri, yerinde yaptığı inceleme ile kaçak olduğu gerekçesiyle inşatı 7 Ocak'ta mühürledi. Buna rağmen çalışmanın yürütüldüğünü gören çevre halkı bu kez Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) durumu aktardı.

BİMER'DEN YANIT VAR

Kaş Belediyesi'nin BİMER aracılığı ile verdiği yanıtta, "15.01.2015 tarihinde yerinde yapılan incelemede kaçak inşaatın 07.01.2015 tarihinde mühürlenmesine rağmen inşaatın devam ettiği tespit edilmiştir. Buna istinaden; Belediyemiz İmar Şehircilik ve İskan Müdürlüğü tarafınca 15.01.2015 tarihinde söz konusu inşaata mühür fekki uygulanmış ve İmar Şehircilik ve İskan Müdürlüğü tarafınca İmar Cezası uygulanmıştır" denildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK
Kaş Belediyesi, iki kez mühür kırarak çalışmaya devam eden inşaatla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulacağını da açıkladı. Yapılan tüm kanuni işlemlere rağmen Meis Otel'in ek binasına kaçak kat çıkma çalışması halen devam ediyor. İşçiler sabahın arken saatlerinde gelip çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye mühürledi inşaat devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN