Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afetin bilançosu 15 milyon lira

Kumluca ve Finike'yi vuran fırtına ve selin bilançosu ortaya çıkıyor. Zarar şimdilik 15 milyon

Giriş Tarihi: 21.1.2015
Afetin bilançosu 15 milyon lira
Antalya'da geçen hafta etkili olan fırtına ve şiddetli yağmur nedeniyle Kumluca'daki tarım alanlarında 10 milyon liralık zarar tespit edilirken, Finike'de ise zararın 5 milyon liraya yakın olduğu tahmin ediliyor.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Kumluca'da sel felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, ön hasar tespit çalışmaları tamamlandı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarım alanlarındaki zararı, Kumluca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) de evlerde oluşan zararların tespiti konusunda çalışmalarını sonlandırdı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adem Aydın 16 mahallede 577 üreticiye ait 1975 dönüm alanın zarar gördüğünü ve yaklaşık 10 milyon liralık maddi zarar oluştuğunu söyledi. Kumluca SYDV tarafından da ilçe genelinde 23 evin selden olumsuz etkilendiği bildirildi.

FİNİKE'DE TAHMİNİ 5 MİLYON

Finike'de hasar tespit çalışmalarının hala devam ettiği belirtilirken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne 200 üreticinin hasar tespiti için başvurduğu kaydedildi. Müdürlük yetkililerinden alınan bilgiye göre, hasar tespiti için başvuran üretici sayısının 500'ün üzerine çıkması beklenirken, zarar gören alanın 11 bin dönüm, maddi hasarın ise yaklaşık 5 milyon lira civarında çıkması tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afetin bilançosu 15 milyon lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN