İnoksan, yeni atılımlarıyla liderliğini geleceğe taşıyor

Giriş Tarihi: 21.1.2015
İnoksan, yeni atılımlarıyla liderliğini geleceğe taşıyor

İnoksan, 2015' yurt dışına daha çok açılmak uluslararası platformda İnoksan ve Türk markasını tanıtmak hedefiyle girdi

Kuruluşundan bugüne 34 yılı geride bırakan İnoksan, verdiği emek, sunduğu kalite, teknoloji ve güvenle birlikte sektörün lokomotifi ve lider kuruluşu oldu. 2014 yılının değerlendirmesini yaparak 2015 yılı hedeflerini anlatan İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, 2014'ün İnoksan için 34 yılın en başarılı yılı olduğunu belirterek "İnoksan olarak 2014'te, bütçe hedeflerimizin üzerinde bir performans sergiledik. Ciro ve karlılık hedeflerimizi aştık, bilanço ve finansal yapı hedeflerimizin tamamını gerçekleştirdik" dedi.

SEKTÖRDE ÖRNEK MARKA
İnoksan'ın kurulduğu günden bu yana pazar payını sürükleyen, sektöre yön veren ve uluslararası pazarda yer alarak ihracat yapan lider birkaç firmadan biri olmayı başardığını belirten Varlık, bu noktada Türkiye'ye, sektöre katma değer sağlayan ve sektörde örnek marka olduklarını belirtti.

ÖNCELİKLİ HEDEF YURTDIŞI

2015 yılı bütçelerinde hazırlıklar ve yoğun çalışmaların devam ettiğini bildiren Varlık "2015'te büyüme hedeflerimizi genel büyüme hedeflerinin çok üzerinde belirledik. 2015'te yoğun çalışmalarla yüzde 20 oranında büyümeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Öncelikle yurtdışı pazar çeşitlendirme ve riskli pazarlara ikame pazarlar ekleme başta olmak üzere, yeni teknolojik ürün lansmanları, sağlık pazarında payımızı arttırma gibi çeşitli göstergelerle hareket ediyoruz. 2015'te izleyecekleri küresel riskleri açıklayan Varlık, bunları şöyle sıraladı: "Euro bölgesindeki ekonomik yavaşlama, Çin'de büyümenin ivme kaybetmesi ve temel metaller ve enerjiye olan talebin düşmesi, FED'in faiz arttırma zamanlaması, Ukrayna'dan kaynaklanacak riskler ve Rusya'ya satış fırsatları, Irak ve Suriye'deki istikrarsızlıkların yansımaları."

DÖVİZE BAĞLI RİSKLER VAR
İç talebin seyrini sürdüreceğini, yurtiçi yatırımların devam edeceğini öngördüklerini açıklayan İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, "Enflasyon verilerinin, petrol fiyatlarına bağlı olarak son yüksek değerlerini izlediğimizde ve gıda fiyatlarındaki spekülasyonların da kontrol edilmesiyle birlikte önemli düşüşler göstereceğini tahmin ediyoruz. Dövize bağlı risklerde dolar yönünden dikkatli olacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnoksan, yeni atılımlarıyla liderliğini geleceğe taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN