Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patronlar 2015'ten umutlu

ATSO Meclisi'nin yılın ilk toplantısında konuşan Başkan Budak 2015'in 2014'ten daha iyi geçeceğini fakat esnafta heyecan kalmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 21.1.2015
Patronlar 2015'ten umutlu
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yılın ilk meclis toplantısında iş dünyasının nabzını tuttu. Oda tarafından yapılan Ekonomik Durum ve Beklenti Anketi'ne katılan meclis üyeleri verdikleri cevaplarla 2014 yılını değerlendirirken 2015 yılına dair beklentilerini de gözler önüne serdi. Meclis üyeleri, 2014'ün 2013'e göre biraz daha kötü geçtiğini, geçen yıl alacak tahsilatının bir önceki yıla göre daha kötüye gittiğini vurguladı. 2014 yılında kredi kullanımının arttığına dikkat çeken iş adamları, 2015 yılında enflasyonun yüzde 9'un üzerine çıkacağı ve dövizin değer kazanacağı öngörüsünde bulundu. ATSO Başkanı Çetin Osman Budak da Rusya'da yaşanan devalüasyonun tarım ve turizmi önemli ölçüde etkilediğini vurgulayarak, tüm gelişmelere rağmen karamsar olmadığını, 2015'in 2014'ten daha iyi geçeceğini, bunun için çok çalışmak gerektiğini anlattı. ATSO'nun yılbaşı öncesi Kazım Özalp Caddesi esnafına fayda sağlaması için süsleme çalışmaları yaptığını hatırlatan Budak, esnafta aynı heyecanı göremediklerini söyledi. Esnafta bir ümitsizlik olduğunu ifade eden Budak, "Ben o bölgede bir hareketlilik bekliyordum ama esnafta hiç heyecan yok. Eskiden esnaf da dükkanlarını süslerdi. Eğer heyecan olmazsa işler de iyi olmaz. Biz bunu yaparken siz de bizim yanımızda olun ki motivasyonumuz yükselsin" şeklinde konuştu.

ELZEM AÇIKLAMALAR
ATSO'nun doğa dostu bir kurum olduğunu ifade eden Budak, maden ocaklarının çevreye verdiği zarara karşı olduklarını söyledi. Budak, "Yeraltı kaynaklarımız ile ülkemizi daha da zenginleştirebiliriz ama kurallara uyulması gerekir. Bir komite mensubu arkadaşımın bu konuda söylediği sözlerin ardından benim açıklamada bulunmam elzemdi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronlar 2015'ten umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN