Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaptığı hayır sebebi oldu

SABAH Akdeniz'in 2013'te gündeme getirdiği okul inşaatı ile ilgili, okulu yaptıran hayırsever yürek burkan açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 23.1.2015
Yaptığı hayır sebebi oldu
Hayırsever Salih-Saime Konca çifti tarafından yaptırılan ve imar planlarında yaşanan sorunlar nedeniyle çürümeye terk edilen okul inşaatını SABAH Akdeniz 1 buçuk yıl önce gündeme getirmişti. Hayırsever çift, arsadaki bazı hissedarların şikayeti üzerine sanık sıfatıyla savcıya ifade vermek zorunda kalmış, kalp hastası olan Salih Konca bu olayın üzüntüsünün de etkisiyle vefat etmişti.

KAÇAK İDDİASI

Tüm birikimleriyle Antalya'da daha önce bir lise yaptıran Konca çifti, kalan paralarıyla bir okul daha yaptırmak istedi. Valilikle protokol imzalayan çift, Konyaaltı Akkuyu Mahallesi'nde Milli Eğitim'in gösterdiği araziye ikinci okulu yaptırmaya başladı. Konca çifti okulun tamamlanma aşamasına gelmesinin huzurunu yaşarken, arazideki küçük hisse sahiplerinin 'kaçak inşaat' suçlaması ve 'kamulaştırmasız el atma' davası açması üzerine şok yaşadı. Bu nedenle savcıya ifade verdiklerini, kalp hastası eşinin üzüntüden vefat ettiğini anlatan emekli emniyet müdürü Saime Konca, "Hayır işlediğimiz için şüpheli sıfatıyla ifade vermek durumunda kaldık. Binbir emekle kazandığımız paramızla yaptırdığımız okulun ortada kalması, bizi çok çok üzdü" dedi.

İSİM DEĞİL EĞİTİM ÖNEMLİ
Üzüntüsünü dile getiren Saime Konca, "Okulun temeli atılırken uyarılsaydık yatırım yapmazdık. Çatıyı örttüğümüz sırada dava açmışlar. 2010'da 6 ayda okul bitmişti. Dava açıldı, inşaat durdu, Milli Eğitim de bir şey yapamadı. İnşaat durunca Sarısu'da TOKİ'nin yaptırdığı okula bizim adımızı verdiler. Sorun adımızın verilmesi değil, çocukların eğitimi" diye konuştu.

ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU
Bu olayların devamında eşini 2012 yılında kaybettiğini anlatan Saime Konca, "İnanın, eşimin ölümünün sebeplerinden birisi budur" ifadelerini kullandı. Eşinin vefatından sonra acılarının daha da katlandığını anlatan Saime Konca, "Eşim o okulun açıldığını göremedi. Ben görmek istiyorum. O arsada hissesi olanlara ve bu hissedarları organize eden avukat beyden insaf istiyorum. Bu bir hayır meselesidir. Eşimin ruhunun da incindiğini düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaptığı hayır sebebi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN