Ödüllü tatil başladı

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Ödüllü tatil başladı

Antalyalı öğrenciler 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayıp, karnelerini aldı. Okul birincisi olan öğrenciler aileleriyle birlikte 5 yıldızlı otelde tatil ile ödüllendirildi

Antalya'daki 430 bin öğrenci dün karne heyecanı yaşadı. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler büyük bir sevinçle karnelerini aldı. Antalya Valisi Muammer Türker, Kocademir Ortaokulu'nda düzenlenen törene katılarak öğrencilere karneleriyle birlikte çeşitli hediyeler verdi. Vali Türker'e Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ile İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay eşlik etti. Törende ayrıca Kocademir Ortaokulu birincisi olan Yusuf Toprak Yıldıran ve ailesine 5 yıldızlı otelde 3 günlük tatil hediye edildi. Antalya'nın eğitimde başarılı iller arasında yer aldığını dile getiren Vali Türker, bu başarıda hayırseverlerin de önemli ölçüde katkıları bulunduğuna işaret etti. Başarıyı okul ya da öğrenci sayısı olarak değil, eğitimin içeriği, niteliği, değerlerin yeni nesillere aktarılması konusunda değerlendirdiklerini vurgulayan Türker, öğretmenlerden ilk günkü heyecan, moral ve motivasyonlarını kaybetmemelerini istedi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Antalya Valisi Türker, Türkiye'de ilk defa Antalya'da gerçekleştirilen tatil projesine de değindi. Bu yıl Antalya Büyükşehir Belediyesinin önderliğinde, Antalya Valiliği ve turizm sektörü temsilcilerinin katkılarıyla 719 öğrenciye aileleriyle 5 yıldızlı otelde tatil imkanı sunulduğunu anlatan Türker, "Eğer başarıyı ödüllendirmezseniz yeni başarılar elde edilmesinin önünü tıkamış olursunuz" şeklinde konuştu.

PROJE DEVAM EDECEK

Tatil projesinin gönüllü sorumlusu olan Ebru Türel de okul birincileri olan 474'ü ortaokul 719 öğrencinin ailesiyle 52 otelin sponsorluğunda yarıyıl tatilinde 3 gün tatil yapacaklarını ve bu tatilin öğrencilere ve ailelerine iyi geleceğini söyledi. Projenin fikrinin kendisine ait olduğunu ancak birçok kurumun işbirliğinde gerçekleştiğini dile getiren Türel, bu yıl ilki gerçekleştirilen projenin bundan böyle her yıl devam edeceğini kaydetti. Türel, gelecek yıl sadece okul birincilerinin değil, ikincileri ve üçüncülerinin de faydalanmasını temenni etti.

ÖĞRENCİLER İÇİN EĞİTİM SETİ
Burdur'un Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, yarıyıl tatiline giren öğrencileri ziyaret ederek eğitim seti hediye etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç ile birlikte Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda öğrencileri ziyaret eden Mutlu, "İçerisinde dünya haritası, Türkiye haritası ve diğer görsel eğitim materyalleri bulunan 26 parçadan oluşan eğitim setini teslim ettik. Eğitim camiasına güzel bir yarıyıl tatili diliyorum" dedi. İlçede bulunan ilk ve ortaokullarda bulunan 270 sınıfa eğitim seti verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödüllü tatil başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN