Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Park olacaktı harabeye döndü

Muratpaşa İlçesi Ermenek Mahallesi sakinleri, belediyenin park yapmak amacıyla el attığı bahçelerinin çöplüğe dönmesine isyan etti. Mahalleli 3 aydır çamur, moloz ve toz içinde yaşıyor

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Park olacaktı harabeye döndü
Antalya'da Muratpaşa İlçesi Ermenek Mahallesi Gülistan Sokak sakinleri belediyenin 3 ay önce park yapmak için bozduğu bahçelerinin çöplük ve moloz alanına dönmesine tepki gösterdi. Dökülen hafriyat nedeniyle alan çöplüğe dönerken 64 yaşındaki engelli İbrahim Karaca 3 aydır evine girip çıkamamaktan şikayetçi.

PARK YAPACAĞIZ DEDİLER

Muratpaşa Belediyesi, Ermenek Mahallesi Gülistan Sokak içinde bulunan bahçelerin de yer aldığı alanı park yapmak için yıktı. Mahalle sakinleri park yapılacağı için belediyeye destek verdi. Belediye Başkanı Ümit Uysal mahalle toplantısında da vatandaşlara buranın park olacağını deklare etti. Ancak iki günlük çalışmanın ardından park inşaatı durdu. Evlerinin önleri toprak yığınları ve molozla dolan mahalleli evlerine güçlükle gidip gelmeye başladı.

PARK DEĞİL MOLOZ ALANI

Mahalle sakinleri belediyenin el attığı arazinin park olmasını beklerken ikinci bir şokla karşılaştı. Bir süre sonra kapılarının önüne kamyonlarla moloz ve çöp dökülmeye başlandı. Evlere girip çıkmak iyice zorlaştı. 64 yaşındaki engelli İbrahim Karaca 3 aydır evine girip çıkmakta büyük güçlük çektiğini söyledi. Koltuk değneği yardımı ile yürüyebilen Karaca, "Resmen mahkum hayatı yaşıyorum. Toprak ve taş yığınları arasında koltuk değneği ile yürüyemiyorum" dedi. Sokak sakinlerinden Savaş Duran ise 3 ay önce yapılan çalışmanın ardından evlerine gelen su borularının bile açıkta kaldığını söyledi. Evlerinin önünün önce toprak ve taş yığını olduğunu belirten Duran, "Bu yetmezmiş gibi şimdi bir de moloz ve inşaat çöpleri dökmeye başladılar. Biz park yapılması için belediyeye destek verdik. Neyle karşılaştık" diye tepkisini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Park olacaktı harabeye döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN