Turizmciyi fuar böldü

EMITT ile ANFAŞ Hotel Equipment fuarları bu yıl ilk kez aynı tarihlerde düzenlendi. Antalyalı sektör temsilcileri EMITT'te olmayı tercih etti

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Turizmciyi fuar böldü
İstanbul'da düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) ile Antalya'da gerçekleşen Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı'nın tarihleri bu yıl ilk kez çakıştı. Turizmcilerin iki ayağının bir pabuca girmesine EMITT'in tarih değişikliği neden oldu. Antalyalı turizmciler ise İstanbul'a adeta çıkarma yaptı.

İÇERİKLER AYNI DEĞİL
ANFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer, "Biz konaklama, ağırlama ekipmanları ve teknolojiler fuarıyız, turizm fuarı değiliz. Bize satın alma müdürleri, yiyecek içecek müdürleri, restoran ve catering firmalarının sahipleri geliyor. EMITT ile aynı amaç ve içerikteki fuarlar değiliz" dedi.

ZARAR VERDİ
İçerikleri aynı olmasa da turizm sektörü yöneticilerinin her iki fuara da katıldığına dikkat çeken Seçer, "Bizim tarihimiz bu güne kadar hep aynıydı. Biz EMIIT Fuarı'nın en üst düzey yöneticileri ile görüşmeler yaparak düşüncelerimizi aktardık. 'Lütfen' diyerek hem onlara hem bizlere hem de sektöre fayda sağlaması için farklı bir tarih seçmelerini talep ettik. Sayın Valimiz Turizm Bakanlığı ile görüşüp bu talebimizi ilgili her makama iletti, buna EMITT de dahil. EMITT ise kendi fuar takvimini gerekçe göstererek aynı tarihte kalacaklarını, değiştirmeyeceklerini yazılı bir şekilde bize ilettiler" şeklinde konuştu.

ESKİ TARİHİNE DÖNSÜN

Tarihlerin çakışmasının kendilerine bir zarar vermediğini aksine bu yıl çok daha geniş katılımlı bir fuar düzenlediklerini belirten Seçer, "Ziyaretçi sayımızda her hangi bir düşüş yok. Bu yıl yüzde 40 büyüdük metrekare olarak. Şu an ki durumdan gerçekten memnunuz. Fakat gönül arzu eder ki EMITT eski tarihinde olsa. Her iki fuarın çakışmaması onlara da fayda sağlar" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciyi fuar böldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN