Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gloria Sports Arena Avrupa'da 1 numara

SABAH Akdeniz, Antalya'dan parlayan ve Avrupa'nın tartışmasız yıldızı haline gelen Belek'teki Gloria Sports Arena'nın kapılarını okurları için Haber Müdürü İbrahim Okumamış ile araladı

Giriş Tarihi: 25.1.2015
Gloria Sports Arena Avrupa'da 1 numara
Özaltın Holding bünyesindeki Gloria'nın, Antalya Belek'te yaptırdığı ve yaklaşık 50 milyon euro harcadığı Gloria Sports Arena sessiz sedasız hizmete girdi. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, Sabah Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış ile birlikte Gloria Sports Arena'yı gezerek yapılan yatırımı anlattı. Nuri Özaltın kimilerine göre sıradan bir turizmci, kimilerine göre bir işadamı. Ancak bana göre 18 yıl önce tanıdığım, ilerleyen yaşına rağmen zekasından ve girişimcilik ruhundan hiçbir şey kaybetmemiş bir Karadeniz dehası. Çünkü Belek'te hep ilklere imza atan bir isim. Kimsenin düşünmediğini düşünüyor ve hayata geçiriyor. Sonra herkes onu takip ediyor. Tıpkı ilk otel, ilk golf sahası ve şimdi de spor tesisi gibi.

İLKLERİN İSMİ OLDU

Özaltın ile söyleşiye başlarken resmiyeti bırakıp, 'Nuri Amca' diye hitap etmeye başlayınca ortam daha da samimileşti. Oğlu Nurettin'in de zaman zaman sohbetimize iştirak ettiği sırada Nuri Amca, Gloria Sports Arena'yı anlatmadan önce yaklaşık 18 sene evvel Gloria Golf Oteli'ni inşa ederken golf sahasının tahsisini anlatarak söze başladı. "Herkes iade etti tahsisleri çünkü golf sporunu bilen yoktu. Golf kültürü Türkiye'de yok gibiydi" diyerek, "Bana bu yatırımın rantabl olmadığını söylediler. Biz de Avrupa'ya gittik. Portekiz'de bir golf sahasına gittik. Oranın antrenörüne 'Sahayı görerek olmaz, bize top attır' dedik. 50'ye yakın atış taptık. O akşam eklem yerlerimiz ağrı yaptı ve bir güzel uyduk. Sabah dedim ki 'Bu güzel bir spor.' Biz yenilikçi bir firmayız. İlk golf sahasını biz yaptık daha sonra örnek alındık ve Belek'te 15 tane golf sahası yapıldı" dedi.

PRESTİJİMİZİ ARTTIRACAK


Türkiye'de topraksız tarıma geçen ilk firma olduklarının da altını çizen Özaltın, "Yenilikleri getirmek bana ayrı bir zevk veriyor" sözleri ile konuyu Gloria Sports Arena'ya getirdi. Özaltın, "Bütün spor dallarını seviyorum. Pek boş zamanın olmaz ama daha çok hafta sonları spor müsabakalarını izlerim. Yurt dışında yaptığım araştırmada böyle bir tesis olmadığını görünce, bu projeyi hayata geçirmek istedim. Bu tesis hem sporculara, hem insanlara hizmet verecek hem de Türkiye'nin prestijini arttıracak. Çünkü bu tesimimiz Avrupa'da tek" diye konuştu.

GURUR DUYUYORLAR

Antalya Belek'te 105 bin metrekarelik doğa harikası bir alan üzerine kurulan Gloria Sports Arena, açık, kapalı ve su sporları alanları, rehabilitasyon merkezi, 100 odalı oteli ve 50'den fazla branşta spor yapma imkanıyla profesyonel sporcu ve takımları ağırlayacak. Her kelimesinden yaptığı tesisin gurunu yaşadığı anlaşılan Özaltın, spor tesisi yatırımından dolayı gururlu olduğunu ve daha fazla yatırım yapmak için morale ihtiyacının olduğunu kaydederek, "Gloria Sports Arena Türkiye'de bir ilk yatırım olduğu için gurur duyuyorum. Yenilikçiliği severim. İlerleyen zamanda başka illere de bu türden bir yatırım yapmayı düşünebilirim. Tabi bunun içinde bize moral lazım. Avrupa bu tesisi takip ediyor. Burası hem bir spor merkezi hem de bir terapi tedavi merkezi olarak kullanılacak" ifadelerini kullandı.

HEDEF BAŞARIYA KATKI

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özaltın, Gloria Sports Arena'nın Türkiye spor turizmi için bir dönüm noktası olduğuna işaret ederek, "Gloria Sports Arena ile Türkiye'nin bir spor merkezi olarak dünyada anılmasına ve sporcularımızın dünya çapında başarılar kazanmasına zemin sağlamayı da hedefledik. Tesisimiz tüm Türk milli takımlarına açık ve Türk turizmi ile sporuna büyük değer katacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Gloria Sports Arena Avrupa'da 1 numara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN