Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Akdeniz'de ortak OSB önerisi

ITSO Başkanı Başdeğirmen, Batı Akdeniz'in ortak kullanacağı bölgesel bir OSB gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 28.1.2015
Batı Akdeniz'de ortak OSB önerisi
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Batı Akdeniz illerinin ortak kullanacağı bölgesel bir organize sanayi bölgesi kurulması gerektiğini söyledi. En az bin hektarlık bir alanda bölgesel OSB kurulabileceğini belirten Başdeğirmen, bunun için de Ağlasun'un uygun olduğunu kaydetti. Öneriye Antalya ile Burdur ticaret odalarının başkanlarından da tam destek geldi.

İLK DESTEK ATSO'DAN
O öneriye ilk destek Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak'tan geldi. Budak Antalya'nın turizm ve tarımda öne çıkmış bir il olduğunu hatırlatarak, "Antalya'nın sanayi şehri olması çok da mümkün değil. Bu fikri destekliyorum. Antalya'nın sanayiye ihtiyacı var. OSB sınırlarını doldurdu. Antalya Limanı'nın olması da büyük avantaj. Üç ilin kullanacağı ortak sanayi bölgesi illerin ilerlemesi için önemli. Bunun için ortak bir OSB'yi destekliyorum" dedi.

BÖLGESEL OSB ŞART
Öneriye destek veren Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik de Isparta ile Burdur'un beraber büyüyeceklerini belirterek, "Biz bölgesel çalışmaların önemini biliyoruz. Bölgesel organize sanayiyi 4-5 yıldır konuşuyoruz. Üniversite kampüs alanının OSB'ye uygun olacağın konuşmuştuk. Antalya sanayileşmeyi bırakmalı. Isparta OSB'sini doldurdu. Biz ikinciyi yapıyoruz. Bu yıl içinde kalan 10 parsel tahsis edilmiş olur. Mutlaka bölgesel OSB gerekiyor. Burdur'da mermer ihtisas sanayi bölgesi kurma projemiz de var. Bu bölgede bir kısmı Isparta ve Burdur il sınırında. Biz birlikte çalışmak zorundayız ve bunun farkındayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Akdeniz'de ortak OSB önerisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN