Duygu sömürüsüne aldanmayın

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu, engelliler yararına konser veya tiyatro bileti satmaya çalışanlara karşı uyarıda bulundu

Giriş Tarihi: 28.1.2015
Duygu sömürüsüne aldanmayın
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu, telefonla vatandaşları arayıp engelliler yararına tiyatro ya da konser bileti satmak isteyenlere karşı uyarılarda bulundu. Bu gibi girişimlerde bulunanların güven kazanmak için zaman zaman Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin adını kullandığını belirten Yolcu, "Belediyemiz hiçbir kültür sanat etkinliğinden ücret almaz" dedi.

BİZ ÜCRET ALMAYIZ

Bir takım yardım kuruluşlarının kente gelip çeşitli etkinlikler düzenlediğini belirten Mitat Yolcu, "Bu tür kuruluşlar ile aramızdaki tek bağlantı bizlerden salon kiralamaları ile oluşuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi bu tür etkinliklerde asla taraf değildir. Çünkü belediyemiz kültür-sanat, yaygın eğitim, yetişkin eğitimleri, spor faaliyetleri gibi hizmetlerden hiçbir şekilde ücret almaz. Belediyemiz tüm kültürel etkinliklerini bila bedel vatandaşına götürür" şeklinde konuştu. Fırsatçıların vatandaşları dolandırmaya çalıştıklarına dikkat çeken Yolcu, "Engellilere yardım amacıyla konser, tiyatro gibi etkinlikler düzenlediklerini ifade edenlere hiç kimse inanmasın. Böyle bir taleple karşı karşıya kalan vatandaşımız bilsin ki bir dolandırıcı ile muhatap oluyor" ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSU
Bu tür girişimlerin tespit edilmesi halinde savcılığa suç duyurunda bulunacaklarını aktaran Yolcu, "Bu kişileri tespit edersek yasal takip başlatır, savcılığa suç duyurusunda bulunuruz. Vatandaşımız duyguları ile hareket etmesin. Önce araştırsın" uyarısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duygu sömürüsüne aldanmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN