Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektronik kelepçe önlemi devam etti

Yüzlerce kişiyi dolandırmak iddiası ile tutuksuz yargılanan Ferrarili müteahhit Ahmet S'nin elektronik kelepçenin çıkarılması tarafı mahkeme tarafından kabul edilmedi

Giriş Tarihi: 28.1.2015
Elektronik kelepçe önlemi devam etti
Antalya'da 500'e yakın kişiyi ev vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla 14 ay tutuklu kalan ve geçen Ağustos ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 'Ferrarili müteahhit' Ahmet S. strese girdiğini öne sürerek elektronik kelepçenin çıkarılmasını istedi. Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya şikayetçiler ile müteahhit Ahmet S. ve diğer 21 sanıktan 17'si katıldı.

ŞİKAYETÇİ SAYISI ÇOK FAZLA
Mahkeme Başkanı Nihat Altuğ, şikayetçi sayısı fazla olduğu için her duruşmada 40-50 kişinin ifadesinin alınabildiğini söyledi. İfadeye çağrılmayan 150 şikayetçi daha olduğunu anlatan Altuğ, ifade alınmasına devam edileceğini söyledi. Sanıklar hakkında örgütsel faaliyet kapsamında nitelikli dolandırıcılık suçundan dava açıldığını belirten Altuğ 32 müştekinin ifadesini aldı. Şikayetçiler, Ahmet S'den nasıl ev aldıklarını ve yaşadıkları mağduriyetleri anlattı. Şehit eşi olan Mihdiye Ekici, eşinin ölümünden sonra verilen kan parasını kaptırdığını anlattı.

KELEPÇE PSİKOLOJİMİ BOZDU

Duruşmaya elektronik kelepçeyle katılan müteahhit Ahmet S, zararları gidermek için kendisinin 2 yıl kadar bir süreye ihtiyacının olduğunu söyledi. Bu süreçte 144 dairelik bir projeyle ve başka projelerle ilgili çalışmaları tamamlamayı planladıklarını anlatan Ahmet S., projeyle ilgili İstanbul'daki iki şirketle görüşmeler yaptıklarını anlattı. Şehir dışına çıkma yasağı ile elektronik kelepçenin kendisini kısıtladığını söyleyen Ahmet S, "Elektronik kelepçeden rahatsızım. Üzerimde bulunması beni strese sokuyor. Adli kontrol kararının kaldırılmasını istiyorum" diye konuştu.

KISA SÜRELİ BİR TARTIŞMA YAŞANDI
Mahkeme Başkanı Nihat Altuğ, "Bizi gelecekteki projeleriniz ilgilendirmiyor. Biz geçmişe bakıyoruz" dedi ve Ahmet S'nin elektronik kelepçenin çıkarılması istemini reddetti. Bugüne kadar 350 şikayetçinin ifadesini alan mahkeme kalan 150 şikayetçinin de ifadelerinin alınabilmesi için duruşmayı Nisan ayına erteledi. Duruşmanın ardından sanık avukatları ve şikayetçiler arasında kısa süreli tartışma yaşandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektronik kelepçe önlemi devam etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN