Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güneyli müteahhitler üniversite eğitimi aldı

Çağ Üniversitesi ve Adanalı kamu müteahhitleri, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Müteahhitler akademisyenlerden 105 saatlik eğitim aldı

Giriş Tarihi: 29.1.2015
Güneyli müteahhitler üniversite eğitimi aldı
Çağ Üniversitesi ve Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), Türkiye'de inşaat sektöründe bir ilki gerçekleştirerek 'Müteahhitlik Okulu Sertifika Programı'nı hayata geçirdi. Müteahhitler yaklaşık 5 ay süren program boyunca yönetim tekniklerinden verimliliği arttırma yöntemlerine, iletişimden ikna yöntemlerine, temel hukuktan vergi ve iş güvenliğine kadar geniş bir perspektifte ders gördü. Program kapsamında Çağ Üniversitesi'nde 105 saat akademisyenlerden 10 ayrı modülde eğitim alıp sınavı geçen 26 müteahhide törenle sertifikaları verildi. Çağ Üniversitesi'ndeki törende konuşan AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, projenin farkındalık yarattığını, başka illerden müteahhitlerin de benzer eğitimi almak için hazırlık yaptığını söyledi.

MİSYONUMUZUN PARÇASI
Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Bedestenci ise sivil toplum kuruluşlarına akademik destek vermenin, misyonlarının bir parçası olduğunu belirterek, "Ülkemizdeki sektörlerde özellikle de inşaat sektörü gibi lokomotif bir sektörün dümenindeki kişilerin alanlarında ehil kimlikler olmaları önemli. Bu sebeple Çağ Üniversitesi olarak, AKAMDER tarafından talep edilen Müteahhitlik Okulu Sertifika Programı'na büyük bir memnuniyetle yanıt verdik" dedi.

KEP FIRLATTILAR
Törende müteahhitlerin sertifikasını Rektör Prof. Dr. Bedestenci ile Genel Sekreter Veli Köroğlu, MYO Müdür Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Öztürk, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Koç, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlhan İnan, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, ve çeşitli kuruluşların yöneticileri verdi. Müteahhitler tören sonunda keplerini fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneyli müteahhitler üniversite eğitimi aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN