Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçi daha güçlü olacak

Antalya Milletvekili Badak, Korkuteli sulama projesi ile çiftçilerin daha nitelikli ürün aldığını ve bu sayede rekabet güçlerinin arttığını belirtti

Giriş Tarihi: 31.1.2015
Çiftçi daha güçlü olacak
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Korkuteli Sulama Birliğini ziyaret etti. AK Parti İlçe Başkanı İlhami Yıldıran, Büyükşehir İlçe Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu ile birlikte Sulama Birliği'nde bir bilgilendirme toplantısına katılan Badak, kapalı devre sulama sisteminin son durumu hakkında bilgi aldı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK

Projeden Korkuteli Sulama Birliği üyesi 6 bin 500 çiftçinin yararlandığını söyleyen Badak, "Şu an yüzde 85'i tamamlanmış ve kalan kısmı Mart ayı sonunda tamamlanacak. Bu projemiz Tüm Türkiye'ye örnek bir proje. Bu projenin Korkuteli'de hayata geçmesiyle artık her şey uzaktan kumandalı olarak yönetilecek" dedi. Sistemi kullanmaya başlayan çiftçilerin dekar başına üretimlerinde nitelik artışı yaşandığını ifade eden Badak, "Ayrıca yüzde 25 oranında bir değer artışı meydana getirdi. Bu da çiftçimizin rekabet avantajını artırdı. Bölgemizdeki diğer sulama birlikleri Korkuteli örneği ile bu projeyi kendi bölgelerinde istemeye başladı" şeklinde konuştu.

55 BİN ÇİFTÇİ FAYDALANACAK
Aralık ayında Aksu, Serik, Manavgat ve Alanya ilçelerinden 13 sulama birliği ile Serik Ziraat Odası'nda DSİ'nin katılımı ile bir toplantı yaptıklarını aktaran Antalya Milletvekili Badak "Sulama birliklerimiz kendi projelerinin öne geçirilmesi için talepte bulundu. Modern sulama sistemi için gerekli olan yüzde 10 ödemeyi yapmaya hazırlar. Korkuteli'ndeki proje 7 bin çiftçimizi ilgilendiriyordu. Aksu, Serik, Manavgat ve Alanya'daki proje 55 bin çiftçimizi ilgilendiriyor ve yaklaşık 600 bin dekarda damlama sulamayı gerçekleştireceğiz. Böylece çiftçimizi daha güçlü hale getireceğiz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçi daha güçlü olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN