Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köy yolları için dev yatırım

Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe ve köy yollarında sıcak asfalt çalışması yapmak için satın aldığı 39 adet iş makinesi, törenle hizmete sunuldu

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Köy yolları için dev yatırım
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde başlattığı yatırım hamlesini dev araç parkı ile güçlendirdi. Makine parkına KDV hariç 11 milyon liralık yatırımla 15 kamyon, 2 arazöz, 8 silindir, 2 yükleyici, 2 greyder, 2 finişer, 2 çekici ve 4 asfalt tamir-bakım aracı kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçe ve köy yollarında sıcak asfalt çalışması yapmak için satın alınan 39 adet iş makinesini, Makine İkmal Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen tören ile hizmete sundu.

HEDEF DAHA DA BÜYÜDÜ

Köy ve yayla yollarındaki sathi kaplamanın her yıl onarılması gerektiğini belirten Türel, daha güvenli ve kaliteli yollarda seyahat edilebilmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne ait yolların tamamını sıcak asfalta dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi. İlçelerde yapılacak çalışmalarda kullanılacak araç bulmakta zorluk yaşadıklarını aktaran Türel, güçlenen makine parkı ile birlikte hedeflerini de büyüttüklerini ifade etti.

BÜYÜK YATIRIM YAPILIYOR

Kırsal kesimde bulunan yolları 100 milyon liralık bir yatırım ile daha kaliteli hale getireceklerini vurgulayan Türel, "Şimdi önümüzde kırsal yollarımızda yaklaşık 100 milyon liralık bir yatırımı 1 yılda gerçekleştirme hedefimiz var. Çok değil 2013 senesinde bu hizmetler İl Özel İdaresi tarafından yürütülüyor iken idarenin toplam yatırım bütçesi 10 milyon liraydı. Bu 10 milyon sadece yol için değil toplam yatırım bütçesiydi. Şimdi biz 10 milyondan 100 milyona çıktık ve bu parayı sadece yol yatırımları için kullanır hale geldik" dedi. Okunan duanın ardından direksiyona geçip yeni alınan iş makinelerini kullanan Türel, daha sonra Makine İkmal Şube Müdürlüğü'nde çalışan işçiler ile sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köy yolları için dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN