Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abonelere ödeme kolaylığı

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) abonelerin geçmiş dönemlere ait faturalarını daha kolay bir şekilde ödeyebilmesi için başlattığı borç yapılandırma uygulamasına binlerce başvuru yapıldı. Uygulamadan daha fazla vatandaşın yararlanabilmesi için son başvuru tarihi 31 Ocak'a kadar uzatılmıştı.

FAİZLER SİLİNDİ

30 Nisan 2014 tarihinden önceki dönemlere ait ödenmemiş faturaları bulunan abonelerin yararlanabildiği uygulamaya 2 ayda 9 bin 355 kişi başvuru yaptı. Toplam 27 milyon 181 bin liralık borcun yeniden yapılandırıldığı uygulama kapsamında faturalara uygulanan gecikme faizleri tamamen silindi. TEFE-TÜFE oranlarına göre yeniden yapılandırılan borçlar için peşin ödemenin yanı sıra 6-9-12 ve 18 taksit imkanı sunuldu. Taksitlerini 2 ayda bir ödeyecek olan binlerce abone uygulama sayesinde hem faiz ödemekten hem de icralık olmaktan kurtuldu.

ABONE MİLYONU GEÇTİ
İmkandan yararlanmak için yapılan başvuruların büyük çoğunluğunun Antalya'nın ilçelerinden geldiğini belirten ASAT yetkilileri, şehir merkezinde bu gibi durumlarla çok fazla karşılaşılmadığını bildirdi. Antalya'nın 5 merkez ilçesindeki abone sayısının 550 bine ulaştığını, Bütünşehir Yasası ile birlikte ilçelerden 450 bin, köylerden de 150 bin yeni abonenin ASAT'a dahil olacağını ifade eden yetkililer, 1 milyon 150 bin abone sayısı ile Türkiye'nin en fazla aboneye sahip kurumları arasına girdiklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abonelere ödeme kolaylığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN