Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erken teşhis için şemsiye açtılar

Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü, kanserde erken teşhisin önemi ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla rengarenk şemsiye açtı

Giriş Tarihi: 5.2.2015
Erken teşhis için şemsiye açtılar
Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü, 4 Şubat Dünya Kanser Günü'nde farklı ve renkli bir etkinliğe imza attı. Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü önünde ve 19 ilçede aynı anda düzenlenen etkinlikte kanserde erken teşhisin önemini vurgulamak amacıyla rengarenk şemsiyeler açıldı. Antalya Halk Sağlığı Müdürü Murat Özdemir, kansere karşı duruşlarını göstermek için şemsiyelerini açtıklarını belirterek, "Bilinçlenerek, kansere karşı kendimizi koruyacağımızı göstermek için sembol olarak Antalya merkez ve tüm ilçelerde aynı anda şemsiyeleri açtık. 'Güneşlenelim, sağlıklı yaşamı tercih ederek, kansere karşı kendimizi korumalıyız' diyoruz. Şemsiye bir koruyucu unsur. Biz de sembol olarak şemsiyeyi kullandık" dedi.

KANSER İLK SIRADA

Günden güne kanser oranlarının arttığına dikkati çeken Özdemir, "Kanserden ölümler ilk sırada. Hayat şeklimizi düzene sokarak, belli faktörleri ortadan kaldırarak kansere karşı kendimizi koruyabiliyoruz. Sağlık Bakanlığı'nın taramaları var. Bunlara katıldığımız zaman önlemimizi de almış oluyoruz. 4 Şubat Dünya Kanser Günü olarak değerlendiriliyor. Kanserle etkili şekilde mücadele etmeye çalışıyoruz. Bütün aile hekimleri ve Kanser Erken Teşhis Tarama Merkezi (KETEM), 19 toplum sağlığı merkezi ile aktif olarak meme, kolon ve rahim ağzı kanserine karşı tarama yürütüyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erken teşhis için şemsiye açtılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN