Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'yi sarsan iddia

Muratpaşa Belediyesi'nin CHP'li Meclisi Üyesi Yıldırım'ın işe yerleştirme sözüyle Hasan A'dan rüşvet aldığı iddiası CHP'yi karıştırdı. Yapılan rüşvet pazarlığının ses kaydı olduğu öne sürüldü

Giriş Tarihi: 8.2.2015
CHP'yi sarsan iddia
Antalya'da kamuoyuna yansıyan rüşvet iddiası CHP'yi karıştırdı. Yerel gazetelerde yer alan iddialara göre, Muratpaşa Belediye Meclisi Üyesi CHP'li Mahmut Yıldırım, işe yerleştirme sözüyle eski asker Hasan A'dan rüşvet aldı. Ancak işe yerleştirme sözü bir türlü gerçekleşmedi. İşe yerleştirme girişimi Muratpaşa Belediyesi'nde sonuçsuz kalınca, Yıldırım bu kez İstanbul'da başka bir CHP'li belediyenin yolunu tuttu. Ancak bu girişim de başarılı olamadı. Bunun üzerine Hasan A, Yıldırım'ın sesini kayda aldı. Verdiği rüşvet paralarını sık sık kayda geçiren Hasan A, aynı zamanda CHP Antalya İl Disiplin Kurulu eski Başkanı olan Yıldırım tarafından tehdit edilmesi üzerine karakola şikayet dilekçesi verdi. Hasan A'nın Cumhuriyet Savcılığı'na da suç durusunda bulunacağı öğrenildi.

MAHKEMEYE VERSİN

Bu arada Antalya Ajans'a konuşan, Meclis Üyesi Yıldırım, Hasan A. adlı eski uzman çavuşun 6 aydan bu yana emlak bürosuna geldiğini belirterek, rüşvet iddialarını yalanladı. M.Y. şöyle konuştu: "Hasan A. aylardır, büroma gelip eşiyle birlikte yiyip içiyor, etrafımda dolanıyor. Hasan A. askeriyeden ayrılmış. İş için çeşitli yerlere müracaatta bulunuyor. Bu konuda biraz sıkıntılıydı, hatta kafası gidip geliyordu. Bu kişinin birileri tarafından kullanıldığını, özellikle hazırlanan bir tuzakta rol verildiğini düşünüyorum. Bu kişinin iddiaları üzerine avukatım Orhan Özçoban aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Artık mahkemeye intikal etmiş bir konudur, mahkemenin sonuçlanmasını beklemek lazım."

'SES KAYDI MONTAJDIR'
Yıldırım, iddialarla ilgili ses kaydı olduğunun hatırlatılması üzerine verdiği yanıtta ise, "Ses kaydı var mı, yok mu bilmiyorum ama varsa da montajlanmış bir şeydir. Ses kaydını mahkemeye sunsunlar, orada ne olduğu anlaşılır" dedi. 25 yıldır CHP'de politika yaptığını ifade eden Yıldırım, "Bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadım. Alnım açık, başım dik. Hiç kimseye veremeyeceğim hesabım yok. Niye böyle bir şey yaptılar, neden beni seçtiler, neden etrafımda dolandılar bilmiyorum. Ellerinde belge, bilgi ne varsa mahkemeye versinler. Rüşvet aldığımı ispat etsinler ben gereğini yaparım ama önce mahkemenin sonuçlanması lazım" diye konuştu.

GEREĞİNİ YAPACAĞIZ
CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Bu konuyla ilgili iddialar var. Ancak iddiaların ispatlanması gerekiyor. Sözü geçen kişiyle de bugün bir görüşme yapacağız. Partimizin adının böyle bir konuda anılması bile hoş değildir. Şüphe bile varsa biz bu işin gereğini yapacağız" dedi. Öte yandan iddiaların duyulmasının ardından Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile diğer CHP'li meclis üyelerinin Yıldırım'la aralarına mesafe koydukları ve konunun CHP Genel merkezi'ne de yansıdığı öğrenildi. Genel Merkez'in de iddiaların bir an önce araştırılıp gereğinin yapılması talimatını verdiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'yi sarsan iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN