En özellikli kadın doğum hastanesi

Kadın Doğum Hastanesi'nin yapımı sürüyor. Hastanenin Ağustos 2016'da bitirileceği bildirildi

Giriş Tarihi: 8.2.2015
En özellikli kadın doğum hastanesi
Antalya'ya kazandırılacak 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin inşaatı devam ediyor. Bugüne kadar yüzde 30'luk kısmı tamamlanan hastane inşaatı 120 bin metrekarelik alana kuruluyor. Yıkılan eski devlet hastanesinin yerine yapılan hastane inşaatında 24 saat esasına göre çalışılıyor. Hastane tamamlanınca 'nın yanı sıra Batı Akdeniz bölgesine hizmet verecek.

EKSİKLİK BİTECEK

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Ağustos 2016'da tamamlanacak olan hastanenin Türkiye'nin en nitelikli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olacağını söyledi. Bölgede böyle bir hastanenin yıllardır eksikliğinin yaşandığını da belirten Hülür, "Hastanemizin devreye girmesinin ardından bu eksiklik ortadan kalkacak. Vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak" dedi.

YEDİ BLOKTAN OLUŞACAK

Hülür, yıkılan eski devlet hastanesinin yerine yapılan ve yedi bloktan oluşacak hastanenin, 14 klinik ve 102 poliklinik odasında hizmet vereceğini söyledi. Hastanede yetişkin, çocuk ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerinin de olacağını da belirten Hülür, "Bütün bunların yanında 173 nitelikli oda, içinde tuvalet ve banyonun bulunduğu tek ve iki kişilik odalardan oluşacak. Hastanenin hizmete girmesiyle birlikte ilimizin ve bölge halkının önemli bir sağlık ihtiyacı karşılanmış olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En özellikli kadın doğum hastanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN