Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüşvet polis kayıtlarında

CHP Antalya'yı sarsan rüşvet skandalıyla ilgili olaya adı karışan Uzman Çavuş Hasan A'nın polise verdiği ifadeye ortaya çıktı. Yıldırım disipline sevk edildi

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Rüşvet polis kayıtlarında
Antalya'da CHP Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yıldırım'ın adının karıştığı skandal rüşvet iddiasında yeni bir gelişme yaşandı. İddiayı ortaya atan Uzman Çavuş Hasan A'nın polise verdiği ifade kamuoyuna yansıdı. Hasan A, Mahmut Yıldırım'ın kendisinden aldığını öne sürdüğü rüşveti adım adım anlatıyor. 06.02.2015 tarihli müşteki ifade tutanağında, 14 yıldır uzman çavuş olarak çalıştığını anlatan Hasan A, belediyeye memur olarak geçmek istemesiyle ilgili Yıldırım'ın kendisinden nasıl rüşvet aldığına ilişkin iddialarını bir bir kayda geçirdikten sonra şikayetçi olduğunu ifade ediyor.

İŞE YERLEŞTİRECEKTİ
CHP'li Muratpaşa Belediyesi'ne memur olarak geçmek için Meclis Üyesi Yıldırım'dan yardım isteyen Hasan A, "Mahmut Yıldırım, öncelikle Muratpaşa Belediyesi'ne, olmaması durumunda İstanbul Maltepe Belediyesi'ne memurluk kadrosu ile girmem konusunda yardımcı olacağını belirtti. Ben de şahsın bu konuşmasına istinaden 'Abi beni Maltepe Belediyesi'ne götür. Gidip Belediye Başkanı ile konuşalım' dedim. Birlikte Eylül ayı içerisinde Maltepe Belediyesi'ne gittik. CHP'li belediye Başkanı olan A.K. ile belediye binasındaki odasında görüştük. Başkan Yardımcısı A.E'ye talimat vereceğini uygun kadroyu ayarlatacağını benim istifamı vererek tekrar yanına gelmemi söyledi. 30.10.2014'te istifa ettim" dedi.

TABANCA VE 26 BİN TL

Daha sonra Yıldırım ile görüştüklerinde kendisine, "Bak sen kendin duydun. Başkan A.K. seni belediyeye memur olarak alacağını söyledi. Ben bu aralar biraz sıkışığım. Bu işin karşılığında senden para talep edeceğim" dediğini öne süren Hasan A, ifadesinde şunları anlattı: "Ben de kendisine benden ne kadar para talebi olduğunu sordum. Benden yardımı karşılığında kişisel silahım ile birlikte toplam 26 bin TL para talep etti. Şahsın isteği üzerine aynı gün kendisine 3 bin TL parayı bürosunda nakit olarak verdim. 3 hafta sonra ise yine ofisinde 10 bin TL artı silahıma bedel olarak da 2 bin TL olmak suretiyle toplam olarak 12 bin TL parayı nakit olarak verdim. Ben 12 bin TL'yi şahsa ofisinde verdiğim esnada masa üzerine telefonumu açarak bıraktım ve tüm konuşmalarımızı kayda aldım. Bu kayıtlarda benim kendisine parayı verdiğim konuşmalar önceki parayı verdiğim konuşmalar ve de Maltepe Belediye Başkanı A.K.'nin verdiği söz ile ilgili bizim aramızda geçen konuşmalar vardır."

ŞİKAYET ETTİM

Aradan geçen zaman içerisinde sürekli beklenti içerisinde olduğunu kaydeden Hasan A, "Ancak hiçbir şekilde bana olumlu cevap gelmedi. İşimden ayrıldığım için de mağdur olduğum tarihten bir hafta kadar önce bu işin olmayacağını, şahsın beni sürekli oyaladığını düşünerek Mahmut Yıldırım ile aramızda geçen olayları dilekçe haline getirdim. Aramızda geçen konuşmaları da CD ortamına kaydedip CHP İl Disiplin Kurulu'na vermek suretiyle şikayetçi oldum" ifadeleri polis kayıtlarına geçti.

'MANEVİYATIMI ÇÖKERTTİ
Hasan A. Mahmut Yıldırım ve oğlu M.Y'den de huzur, sükununu bozdukları, kendisini işinden ederek maneviyatını çökerttiği gerekçesiyle davacı ve şikayetçiyi olduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüşvet polis kayıtlarında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN