CHP'li Yıldırım ihraç yolunda

Giriş Tarihi: 10.2.2015
CHP'li Yıldırım ihraç yolunda
CHP Antalya İl Yönetim Kurulu, yaptığı olağanüstü toplantıda Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi CHP'li Mahmut Yıldırım'ın 'rüşvet almak ve yolsuzluk' iddiasıyla İl Disiplin Kurulu'na, tüzüğün 70. maddesinden işlem yapılmak üzere 'tedbirli' olarak sevk edilmesini kararlaştırdı.

BEKLENAN KARAR

CHP Antalya İl Yönetim Kurulu, Yıldırım'ın eski uzman çavuş Hasan A'dan aldığı iddia edilen rüşvetle ilgili dosyayı görüşmek üzere dün saat 13.00'te olağanüstü toplandı. İl Başkanı Cavit Arı'nın yer almadığı toplantıya, İl Sekreteri Şefik Dirgen başkanlık yaptı. Toplantıda CHP Muratpaşa İlçe Yönetim Kurulu'nun Cumartesi günü yaptığı olağanüstü toplantıda rüşvet iddialarıyla ilgili, parti tüzüğünün 'kınama' ve 'ihraç' gibi cezaları da içeren 70. maddesine göre işlem yaparak karara bağladığı dosyayı görüştü. Yıldırım'ın 'tedbirli' olarak İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi kararlaştırıldı. Kurul önümüzdeki günlerde toplanıp karar verecek.

ÜYELİĞİ ASKIYA ALINDI
İl Sekteri Dirgen, Mahmut Yıldırım'ın 'tedbirli' olarak disipline sevkinin ne anlama geldiğine ilişkin soruya, "Tedbirli, 'Olay sonuçlanıncaya kadar bu kişinin parti üyeliği askıya alınmıştır' anlamına geliyor. Bu kişi, meclis üyeliği görevi devam ediyor ancak partideki grup toplantılarına katılamaz" cevabını verdi. Yıldırım, meclis üyesi olmadan önce İl Disiplin Kurulu Başkanlığı görevi yapmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Yıldırım ihraç yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN