Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik açılmazsa Hülya Teyze ölecek

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Elektrik açılmazsa Hülya Teyze ölecek

Antalya'da yaşamını makineye bağımlı sürdüren kronik akciğer hastası Hülya Şahin, 718 liralık elektrik faturasını ödeyemeyince elektriği kesildi. Elektrik açılmazsa yaşlı kadın hayatını kaybedecek

Antalya'da son aylarda yaşanan elektrik faturaları ile ilgili sorunlar dar gelirli hastaları vurmaya başladı. Elektrik şirketinin son dönem sayaç okumalarını 70-90 gün arasında yapması nedeniyle elektrik faturası yüksek gelen hasta bir kadın ödeme yapamadığı için elektriksiz kaldı. Yaşamını makineye bağlı olarak sürdüren yaşlı kadınının kesilen elektriği açılmazsa ölümle burun buruna gelecek.

66 YAŞINDA KOAH HASTASI

KOAH hastası olduğu için buhar ve oksijen makinesi yardımı ile nefes alıp veren 66 yaşındaki Hülya Şahin'e CLK Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından yapılan yeni düzenleme nedeniyle 1,5 aylık tutar olarak 718 lira elektrik faturası gönderildi. Parayı ödeyemeyen Şahin'in yaşam mücadelesi verdiği evin elektriği kesildi.

MÜHÜRÜ SÖKTÜLER

Yatalak hasta olduğu için komşularının yardımı ile yaşayan KOAH hastası Şahin'in yaşadığı evin elektriği kesilince buhar ve oksijen makineleri stop etti. Yaşlı kadın ne yapacağını şaşırdı. Her saat başı buhar ve oksijen makinesini çalıştırmak zorunda olan kadın, yaşayabilmek için komşularının yardımıyla mühürlenen saati kaçak olarak açtırdı.

İLK KEZ YÜKSEK FATURA
Konyaaltı İlçesi Altınkum Mahallesi Mervin Apartmanı'nda oturan yatalak hasta Hülya Şahin, ilk kez bu kadar yüksek fatura ile karşılaştığını belirtti. Evinde klima bile olmadığını belirten çaresiz kadın, "Bağ- Kur emeklisiyim. 650 lira maaşım var. Evimin aylık 550 lira kirası var. 780 lira elektrik parası geldi. Bu parayı ödeme şansım yok. Elektriği şu an kaçak kullanıyorum. Ancak gelip yasal olarak açmazlarsa ölürüm. Daha önce 30-40 lira fatura geliyordu. Aksatmadan ödüyordum" dedi.

KOMŞULARI YARDIM EDİYOR

Bir kızı olduğunu ve İstanbul'da yaşadığını da belirten Şahin, "Kızım da yardım ediyor. Ancak onun durumu da iyi değil. Yetkililere buradan yalvarıyorum. Elektriğimi açsınlar. Açmazlarsa ölürüm" diyerek çaresizliğini anlattı. KOAH hastası kadının faturasını taksitlendirmek istediği ancak 250 lira peşinat istendiği için bu talebinin yerine getirilemediğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik açılmazsa Hülya Teyze ölecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN