Kuyumculardan dolandırıcı uyarısı

Kuyumcular, Sevgililer Günü'nde tek taş yüzük ve altın kolye alarak sevgilisini mutlu etmek isteyen aşıklara dolandırıcılara karşı dikkatli olma uyarısı yaptı

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Kuyumculardan dolandırıcı uyarısı
Kuyumcular, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevgilisini mutlu etmek isteyen aşıkları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaya davet etti. Sevgililer Günü'nde aşkını altınla anlatmak isteyenlere tek taş yüzük ve altın kolyeler hazırlayan kuyumcular, yaptıkları özel tasarımlarla da sevgililerin kalbinde taht kuruyor.Antalya Kuyumcular Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ferda Erdem, Sevgililer Günü'nün sektöre hareketlilik kazandıracağını söyledi.

YÜZDE 70'İ TEK TAŞ YÜZÜK ALIYOR

Sevgililer Günü'nde en çok tek taş yüzük, kalp ve isim işlemeli kolyelerin talep gördüğünü belirten Oda Başkanı Ferda Erdem, "Sevgililer Günü'nde alınanların yüzde 70'i tek taş yüzük oluyor. Kalıcı bir hediye için altını ve pırlantayı tercih edin. Böylelikle paranız da ziyan olmamış olur. Kadınlar da altını ve pırlantayı çok sever" diye konuştu.

KUYUMCUDAN ALIN
Sevgilisini mutlu etmek isteyenleri kuyumcu dışındaki kişilerden altın almaması konusunda da uyaran Erdem, şunları kaydetti: "Sevgililer Günü'nde çarşıda, pazarda altın satışı yapmak isteyenler olur. Ucuza sattıklarına kanmayın. Kuyumcunun dışında hiçbir şekilde bu kişilerden alışveriş yapmayın. Teknoloji o kadar gelişti ki kaplama yapılıyor anlamak mümkün değil. Boş bilezik içerisine ağırlaştırmak için silikon basıyorlar. Bakırın üzerine kaplama yapıyorlar. İstanbul'da merdiven altında bu işi yapan art niyetli insanlar bunları kuyumculara bile satmaya getiriyorlar. Tabi kuyumcu bunu yemiyor. Kuyumcudan alınmayan ürünlerde sıkıntı çıkıyor. Kuyumcular Odası belgesi olan arkadaşları tercih edin. Sertifikalarına bakın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyumculardan dolandırıcı uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN